Nejnovější zprávy: VIDEO: 300 tisíc obyvatel je málo. Ostrava potřebuje růst, tvrdí Jan Světlík Kontejnerový terminál v Mošnově spojí Ostravu s přístavem v Antverpách

Společnost

Vichr v kraji lámal stromy a ničil střechy domů

​Bezmála čtyři stovky výjezdů kvůli silnému větru, především k popadaným stromům a někdy i k poškozeným střešním krytinám, mají dosud na kontě jednotky profesionálních, dobrovolných a podnikových hasičů od sobotního do pondělního rána.

Ilustrační foto: Archiv

"Události se obešly bez zranění i bez větších materiálních škod," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Od sobotního rána do pondělních 7 hodin jde v MS kraji tedy o 381 výjezdů, kdy mnohé znamenaly pro hasiče odstraňování více kusů dřevin.

Nejvíce výjezdů - 114 - měli dosud hasiči v okrese Bruntál, kteří budou mimo jiné pokračovat v odstraňování stromů na silnici I/11 i v pondělí ráno a dopoledne, tedy za světla.

"V okrese Frýdek-Místek dosud hasiči vyjeli jednaosmdesátkrát," uvedl Kůdela.

Celkem 66 výjezdů měli (opět hlavně od nedělního odpoledne do pondělního rána) hasiči v okrese Opava - 66, 47x vyjeli v okrese Karviná, kde musela například jednotka HZS MSK ze stanice Havířov - v obci Horní Bludovice - odstraňovat v pondělí brzy ráno dva spadlé stromy na elektrické vedení a zaparkované auto.

Nejméně výjezdů měli moravskoslezští hasiči od sobotního do pondělního rána v okresech Ostrava-město - 40 a Nový Jičín - 32.

Práce hasičů na odstraňování škod nadále pokračují.

"Jen od nedělní půlnoci do dnešního rána evidujeme celkem 282 zásahů moravskoslezských hasičů kvůli silnému větru, hlavně v okresech Frýdek-Místek (67) a Bruntál (65)," uvedl mluvčí Kůdela.

"Aktuálně k sedmé hodině ranní evidujeme bez elektřiny v Moravskoslezském kraji na 48 tisíc odběrných míst a řešíme 60 poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí," uvedl v pondělí ráno mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

Foto dne