Nejnovější zprávy: Ohlédnutí za plnoletými Colours: Hvězdami byli i patrioti jako Buty, Kryštof nebo Mirai ​10 tipů, aneb co si nenechat ujít v létě ve Velkých Karlovicích

Byznys

Vítkovická rychlokovárna získala certifikaci pro letecký průmysl

Společnost Vítkovice Hammering ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka získala jako jediná ve střední Evropě certifikaci pro rychlokování speciálních slitin pro letecký průmysl (Aerospace Standard 9100).

Rychlokovadlo. Foto: vitkovice.cz

Svou produkci rozšiřuje o dodávky speciálních slitin a získala tři nové zákazníky z leteckého průmyslu, sdělila mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

"Certifikaci pro letecký průmysl má v tuzemsku jen několik vyvolených firem. My jsme jediná oprávněná kovárna. Do budoucna plánujeme dodávat pro aerospace více než 40 procent výroby," uvedl ředitel Vítkovic Hammeringu Oskar Kwarteng.

Zbývající část kapacity kovárny je určena pro zpracování vysoce kvalitních neželezných kovů, zejména titanu. Kijonková uvedla, že rychlokování super slitin a hi-tech materiálů je speciální byznys, ve kterém se pohybuje malá skupina výrobců z USA, Velké Británie, Francie, Německa, Ruska, Itálie a Číny.

Společnost Vítkovice Hammering má 90 zaměstnanců. Rychlokovárna za více než dvě miliardy korun funguje od roku 2011, celý její provoz je plně automatizovaný.

Ve skupině Vítkovice Machinery Group je přes 20 firem, celkem mají asi 3000 zaměstnanců.

Foto dne