Nejnovější zprávy: Kamion plný cihel zablokoval dálnici u Bravantic ​Zápisky z cest: Češi s Němci znovu ve válce!!! O lehátka

Politika

Volební boj začal: Rektor Vondrák čelí nařčení ze zneužití služebního e-mailu

Rok před krajskými volbami se objevují první známky předvolebního boje. Jednička na kandidátce ANO, rektor VŠB - TU Ostrava Ivo Vonrák (kandiduje jako nezávislý), čelí nařčení, že ke svému politickému angažmá zneužil služební e-mail. Na případ dnes upozornil deník Právo.

Rektor nedávno prostřednictvím svého univerzitního e-mailu oznámil svůj úmysl kandidovat příští rok na moravskoslezského hejtmana za hnutí ANO. Využití univerzitní pošty však někteří příjemci zprávy považují minimálně za její zneužití. „Toto jednání považujeme za neslučitelné s výkonem funkce rektora veřejné vysoké školy, společensky velmi nebezpečné a za hranou nejen morálky, ale i zákona,“ citoval deník Právo lidi, kteří si však nepřáli být jmenováni.
Podle nich sám Vondrák v prohlášení zaslaném všem studentům i pedagogickým pracovníkům VŠB-TUO poukazuje na zákaz či nevhodnost prosazování politických zájmů na akademické půdě. „Avšak tímto sdělením tento zákaz porušil, dopustil setak hrubého zneužití informací a dat veřejné vzdělávací instituce pro své soukromé cíle a rovněž zneužil veřejné prostředky,“
vytkli rektorovi.
Vondrák nařčení odmítá. Je přesvědčen o tom, že zaměstnanci i studenti mají právo na všechny informace. „Osobní informování akademické obce jsem považoval a považuji za svou povinnost. A to je také hlavní důvod, proč jsem kandidaturu oznámil s takovým časovým předstihem, více než rok před volbami. Představte si, že by se členové akademické obce o mé kandidatuře dozvěděli z médií. Měli by oprávněný pocit, že k nim nejsem upřímný,“ zdůvodnil pro deník Právo rozeslání oznámení o své kandidatuře rektor.
Ivo Vondrák dále v listu dodal, že na dopis akademické obci obdržel řadu pozitivních reakcí, některé oceňovaly skutečnost, že informoval zaměstnance i studenty. „Jedině tak mě mohou sledovat v mé práci. Nic neskrývám. Vždy mi šlo o maximální otevřenost,“ dodal Vondrák.
Foto dne