Nejnovější zprávy: Mariánské Hory zdobí plastika, která nemá v Evropě obdobu Nejkrásnější předzahrádky: Radegastovna nabízí (nejen) výtečnou dvanáctku

Byznys

Volební online Magazínu PATRIOT: kolaps členky volební komise, volí asi polovina voličů

Podle aktuálních odhadů volební účasti v Moravskoslezském kraji se blížíme k 50 procentům.

„Ukazuje se, že velká část občanů si vyřídila voličské průkazy, odjela na víkend na chaty atd. a volí v místě víkendového pobytu,“ uvedla Miroslava Chlebounová z Úřadu Moravskoslezského kraje.

Vysloveně smůlu na mimořádné události má jeden opavský volební okrsek. „Ráno jsem informovala o tom, že v jednom volebním okrsku v Opavě se kvůli technickým problémům začalo hlasovat v 8:45 hodin (volební komise ani voliči se nemohli dostat do budovy, problémy se zámkem),“ připomněla Miroslava Chlebounová.

Ve stejném okrsku pak okolo 9:30 hodin bylo na 20 minut přerušeno hlasování kvůli kolapsu členky volební komise. „Na místě zasahovali záchranáři. Hlasování bylo po 20 minutách obnoveno v souladu se zákonem,“ uvedla Chlebounová.

Okrsková volební komise v Žermanicích řešila situaci, kdy volič narušil pečeť hlasovací schránky, ze které vyňal jednu hlasovací obálku, kterou ihned vrátil zpátky.

„Komise mu zabránila v další manipulaci s hlasovací schránkou a opět ji zapečetila. Coby autonomní orgán rozhodla o pokračování hlasování,“ uvedla Miroslava Chlebounová.

Foto dne