03/03/2019 Tomáš Svoboda

Vydřené body, ale šestka se vzdálila. Vítkovice zdolaly Hradec až po nájezdech

Po prohře v Brně byli hokejisté HC Vítkovice Ridera, slušně řečeno, naštvaní. Nedělní duel proti Hradci Králové jim i fanouškům zvednul náladu, ale jen částečně. Výhra 3:2 po samostatných nájezdech totiž přinesla v dramatickém boji o první šestku pro play-off pouze dva body.

Ve chvíli, kdy do konce sezóny zbývají dvě kola, má každý zisk i ztráta výraznější hodnotu. Vítkovice se chtěly ze sedmého místa, které znamená předkolo play-off, dostat před šestou Olomouc.

Hanáci ale nedělní souboj na dálku zvládli lépe, protože doma porazili Pardubice za tři body 3:2. Mají tak nyní před Ostravany dvoubodový náskok.

A to hlavně proto, že Vítkovičtí hokejisté znovu v závěru ztratili slibně rozehrané utkání. Proti Hradci Králové sice nejprve od 22. minuty prohrávali 0:1, ale díky trefám Jana Výtiska ve 36. minutě a Šimona Stránského ve 49. minutě skóre otočili na 2:1.

Hosté ovšem dokázali srovnat na 2:2 dvě minuty před koncem, kdy Patrika Bartošáka prostřelil Tomáš Vincour.

Když se nerozhodlo v prodloužení, přišly na řadu nájezdy, ve kterých se o vítězný gól bekhendovým blafákem postaral Šimon Stránský.

Zatímco královehradečtí vyšli v dovednostní soutěži naprázdno, výhru Vítkovic ve třetí sérii ještě pojistil Lukáš Kucsera.

„Všechny body, které získáme nebo ztratíme, jsou příběhy až do posledních minut. Mít lepší přesilovku, tak se pohybujeme v úplně jiných vodách. Jsem teď ve fázi, že bych sepsal petici, aby se hrál hokej jenom pět na pět,“ nabídl po utkání originální pohled na věc vítkovický trenér Jakub Petr.

Jak dodal, je přesvědčený o tom, že jeho tým přesilovky do konce dubna, kdy bude finišovat play-off, zlepší.

O místo v první šestce, ve které se pohybovaly prakticky celou sezónu a která garantuje přímou účast ve čtvrtfinále extraligy, budou aktuálně sedmé Vítkovice bojovat v úterý v Liberci a v pátek doma proti Litvínovu.

Šestá Olomouc se střetne doma se Zlínem a základní část uzavře v Chomutově.

Více o nedělní výhře nad Hradcem Králové, který ostravští hokejisté zdolali poprvé v sezóně, řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.