22/12/2018 Tomáš Svoboda

Výhra s velkým V: Vítkovice porazily Spartu 4:2!

Velmi povedeně oslavili 90. výročí klubu hokejisté HC Vítkovice Ridera, kteří v pátek v černých retro dresech s velkým V na prsou porazili pražskou Spartu 4:2.

Výhrou nad tradičním rivalem zároveň složili poctu bývalým hráčům a legendám, kterých se sešlo téměř devadesát při velkolepém předzápasovém ceremoniálu.

Společně s bezmála devíti tisíci fanoušky byli svědky toho, jak pod strop Ostravar Arény vystoupal dres s číslem devět, ve kterém hrával František Černík, jedna z největších osobností celé historie vítkovického hokeje.

"Dneska to nebudu hodnotit hokejově. Všichni jsme si přáli vítězství, když jsme viděli všechny ty legendy a pak jsme je měli v zádech na střídačce. Jsem rád, že se to povedlo. Ani tak proto, že nám pomůže v tabulce, ale proto, že je to vítězství pro Frantu," komentoval duel domácí trenér Jakub Petr.

Na tiskovce si vzal ještě slovo, aby se vyjádřil k fanouškům, kteří zápasu vytvořili více než důstojnou kulisu. Pro tým, který v předchozích týdnech čelil kritice za sérii pěti porážek, to byla ta nejlepší forma podpory.

"Chtěl bych jménem naší organizace popřát celé fanouškovské obci šťastné a veselé Vánoce. Poslední dobou proběhlo hodně věcí. Dneska za celé mužstvo říkám, že jsme se v bouřlivé aréně cítili jako doma," vzkázal Jakub Petr.

Přímo na ledě se o výhru, která posunula Vítkovice na 4. místo extraligy, postarali svými góly ve druhé třetině Rastislav Dej a Jaroslav Mrázek. Ve třetí třetině vrátil domácím dvoubrankové vedení Jan Schleiss.

Sparta sice opět snížila na rozdíl jedné branky, ale všechny v závěru definitivně uklidnil Šimon Stránský, který svojí trefou potvrdil skvělou výhru 4:2.

Více o velkém výročním utkání napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.