Společnost
13/10/2017 Tomáš Svoboda

Vyšlo to! Vítkovice porazily exligovou Příbram a zvedají se ze dna

Premiéra pod vedením nového trenéra Ludevíta Grmely vyšla fotbalistům druholigových Vítkovic náramně. V pátek odpoledne se jim povedlo na Městském stadionu porazit exligovou Příbram 1:0.

Dosáhli tím vůbec prvního vítězství v sezóně, což znamená, že se v rozehraném 11. kole aktuálně posouvají na čtrnáctou pozici před Varnsdorf a Frýdek-Místek.

Dosud poslední celek soutěže páteční předehrávku rozhodl de facto podle očekavaného scénáře. Už v 7. minutě se po rychlém protiútoku prosadil záložník Tomáš Vasiljev a pak se musela snažit především favorizovaná Příbram, která do základní sestavy mimo jiné nasadila dva bývalé baníkovce, Tomáše Zápotočného a Antonína Fantiše.

Hosté sice po inkasovaném gólu dokázali reagovat kvalitní kombinační hrou, ale scházelo jim zakončení. Domácí byli naopak evidentně připraveni se o body porvat do poslední minuty. Zdálo se, že impuls v podobě příchodu nového trenéra se dostavil.

„Potěšilo mě, že se hráči rvali do posledního hvizdu. Měli toho plné zuby, ale pořád se rvali. Vidíte sami, jak jsou teď v kabině šťastní. Je to velmi důležitý krok,“ hodnotil Ludevít Grmela, jehož celek měl ve druhé půli několik možností ke zvýšení náskoku.

Avšak jak zkušený útočník Vladimír Mišinský, tak střídající Marek Szotkowski dali v gólových šancích pouze vyniknout brankáři Příbrami. „Potřebovali jsme tři body a myslím si, že to bylo vidět. Byla tam bojovnost, dobrá organizace hry, měli jsme i dost šancí. Příbram sice byla nebezpečná, ale šance jako takové v podstatě neměla,“ dodal ještě spokojený trenér Vítkovic.

Jeho mužstvo, které touží co nejdříve vybřednout ze záchranářských starostí, tak půjde do zbývajících pěti podzimních duelů povzbuzeno tím nejlepším dopingem. Škoda jen, že si v ideálním fotbalovém počasí nenašlo na ostravský Městský stadion cestu více než 400 diváků.