01/03/2019 Tomáš Svoboda

Zklamání. Baník prohrál se Zlínem 1:2

​Celkově slabý výkon předvedli baníkovci v páteční předehrávce 23. kola Fortuna ligy. Na Městském stadionu prohráli se Zlínem 1:2 a navíc ještě přišli o vyloučeného záložníka Roberta Hrubého.

Bezmála deset tisíc fanoušků se nejprve s uznáním dívalo na slavnostní ceremoniál pro legendárního Rostislava Vojáčka, kterému klub před utkáním blahopřál k 70. narozeninám.

Podobně důstojná herní aktivita ovšem přišla až po dvaceti minutách hry a byla to rovnou aktivita gólová.

Nevýrazný začátek obou týmů uťal bývalý hráč Baníku Tomáš Poznar, po jehož průniku a překvapivé přihrávce poslal Zlín do vedení kapitán Petr Jiráček.

Na to výborně reagoval baníkovský lídr Milan Baroš, který se ve 25. minutě postaral o vyrovnání, když umístěnou hlavičkou dohrál standardní situaci. Jednalo se přitom o jeho jubilejní 140. ligový gól kariéry!

Hned za pět minut mohl přidat další, ale jeho střelu po pěkné kombinační akci a zpětné přihrávce od Roberta Hrubého bohužel zastavilo břevno zlínské branky.

Jak se ukázalo, jednalo se o poslední velkou šanci Baníku v zápase. Nebezpečnější byl Zlín, a to i v nefotbalovém světle. Když aktivní Poznar v 38. minutě před vlastní brankou loktem sejmul Arťoma Mešaninova, mělo přijít vyloučení a penalta. Místo toho se hrálo dál.

Jako by otřesený zůstal celý Baník, který už zahrozil pouze střelou Nemanji Kuzmanoviče. Ve zbytku zápasu se ukázalo, že kromě Baroše, nejstaršího hráče týmu, se jen málokdo odhodlal k akci, která by mohla soupeře zaskočit.

A tak znovu hrozil zlínský Poznar, který podruhé zvolil překvapivé řešení. V 64. minutě napřáhl ke střele zpoza šestnáctky a trefil se přesně k tyči, 1:2.

Baník se připomenul už jen vyloučením Hrubého, který dostal v 73. minutě druhou žlutou kartu za hru vysokou nohou.

Poté na hřišti vládly staré bolesti českého fotbalu jako zdržování hry, polehávání hráčů na trávníku, zběsilé odkopávání míčů, nesmyslné protesty a zbytečné žluté karty.

Bylo až s podivem, že si Zlín během vzájemného okopávání stihl připravit tři čisté gólové šance a navíc nastřelil tyč.

Utkání, které muselo být pro všechny baníkovce zklamáním, mělo paradoxní dohru. Hráčem televizního duelu byl totiž vyhlášen Tomáš Poznar, který svůj výkon zcela degradoval záludným nesportovním zákrokem.

„Pro nás obrovské zklamání, nepotvrdili jsme to, abychom se pevně usadili v první šestce,“ komentoval zápas v České televizi kouč Bohumil Páník, jehož mužstvo je nyní na 4. místě tabulky s 38 body.

„Výsledek byl podložený kvalitním výkonem mužstva. Zvládli jsme to takticky i herně s výborným přechodem do útoku. Dali jsme dva góly venku a zaslouženě vyhráli,“ konstatoval zlínský Roman Pivarník, který se radoval z prolomení série šesti proher a návratu na 6. místo s 33 body.

Více o zápase řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.