Společnost
06/06/2017 Tomáš Svoboda

120 tun a 50 metrů. Festival Beats for Love chystá show na monstrózním pódiu

Mimořádný dárek k 5. narozeninám si dává ostravský festival Beats for Love. Největší akce v žánru elektronické taneční hudby ve střední Evropě bude mít poprvé ve své historii monstrózní hlavní stage, na které vystoupí mimo jiné legendární DJ Fatboy Slim.

Pátý ročník festivalu, který se bude konat ve dnech 5. až 8. července v areálu Dolní oblasti Vítkovice, nabídne fanouškům taneční hudby vystoupení více než 400 interpretů. Díky programu rozprostřenému na celkem 13 pódiích se podle organizátorů posune zase o velký kus dál.

Ústřední novinkou je kromě již dříve avizovaného vystoupení Fatboy Slima stavba hlavní stage, která bude vůbec poprvé dominovat festivalovému dění.

„Festival se postupně rozrůstá a my zveme stále větší a větší hvězdy. Proto se poprvé přesouváme od vysokých pecí na velkou festivalovou plochu, kterou využívá i Colours of Ostrava,“ uvedl na tiskové konferenci ředitel Beats for Love Kamil Rudolf.

Se svým týmem připravuje monstrózní hlavní pódium, které bude tvořit speciální konstrukce podobná lešení. Největší scéna festivalu bude mít kolem 50 metrů na šířku a 23 metrů na výšku a bude vážit zhruba 120 tun.

„Chystáme obrovské show s audiovizuálními a speciálními efekty. Vše bude v originálním designu s dominantou v podobě velkého srdce, které je symbolem festivalu. Myslím si, že něco podobného ještě v Česku nebylo postaveno,“ doplnil ředitel festivalu s tím, že součástí hlavního pódia budou také LED obrazovky s projekcemi.

Co se týče samotného hudebního programu, legendární Fatboy Slim vystoupí na hlavní stage hned první den, tedy ve středu. Unikátní podívanou však slibuje třeba také DJ Sigala se svojí velkolepou show, která přijde na řadu v sobotu. O den dříve bude jedním z taháků britské duo Chase & Status, které by mělo představit své nové album.

Z českých jmen na festivalu vystoupí například Majk Spirit s H16 a živou kapelou, Marpo a kapela Trouble Gang nebo alternativní Midi Lidi.

„Jsem přesvědčen, že to pro nás bude přelomový ročník a že v programu si opět každý najde to své. Těšíme se na obrovský zážitek a protože jsme loni festival vyprodali, doporučujeme všem, ať letos neváhají a koupí si vstupenky v předprodeji,“ dodal Kamil Rudolf.

Vstupenky na čtyřdenní festival aktuálně stojí 590 korun, na místě se budou prodávat za 700 korun.

V rámci doprovodného programu bude pro návštěvníky připraven průřez celou uměleckou scénou. Mohou se těšit například na „Spray art show“ po celý průběh festivalu včetně wokrshopů. Dále na „Reality gaming bar“, exhibice živých soch či ukázky skateboardových a BMX triků.

Jednou z dalších novinek je také návštěvnický kemp nově situovaný za budovou Světa techniky. Bude mít vyšší kapacitu a festivalovou samoobsluhu či hospůdku s nonstop otevírací dobou.

Sdílejte článek