Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Společnost

230 tun písku a spousta akcí. V centru Ostravy to opět bude vypadat jako u moře

Již tento pátek 15. června bude na ostravském Masarykově náměstí opět otevřen sportovně-relaxační areál "Písek v centru".

Projekt Písek v centru opět oživí letní sezónu v Ostravě (Foto: archiv)

Na náměstí je už nyní nainstalováno šapitó, ve kterém lidé najdou občerstvení typu výběrové kávy, snacků, nanuků, drinků či čepovaného piva.

Dovezeno již bylo také 230 tun písku pro hřiště, na kterém se bude hrát beachvolejbal či další sporty.

"Věřím, že sportovní, kulturní a společenské akce, které budou součástí projektu, zaujmou nejen Ostravany. Můžeme slíbit, že v srdci Ostravy bude léto opět atraktivní a program bude sestaven tak, aby vyhovoval aktivnímu odpočinku i relaxaci," uvedla v tiskové zprávě starostka centrálního obvodu Petra Bernfeldová.

Počítá se s umístěním odpočinkových zón s lehátky, houpacími sítěmi, kavárnou, knihovnou, nově půjčovnou koloběžek či dětským hřištěm. Co se týče sportovních aktivit, zájemci si mohou hřiště rezervovat na emailu pisekvcentru@seznam.cz.

Areál, který se otevře v pátek 15. června odpoledne mimo jiné exhibicí českých plážových volejbalistů, zůstane na Masarykově náměstí do konce srpna.

Letošní novinkou budou atrakce Zábavního centra Horník, které nabídne například týmovou akční hru s luky a šípy.

V rámci projektu proběhne také výuka tanga, dále to budou speciální rodinná setkání s grilováním, jóga, letní večery s divadlem, kruhový trénink nebo exhibice v beachvolejbalu.