Společnost
29/04/2016 Jaroslav Baďura

Akademický šampionát v požárním sportu vyhráli muži i ženy z vysoké školy báňské

Muži i ženy domácí Vysoké školy báňské-Technické univerzity (VŠB-TU) Ostrava se stali ve čtvrtek 28.4.2016 celkovými vítězi dvoudenního Akademického mistrovství ČR v požárním sportu, které se konalo v Ostravě-Porubě v areálu hasičské stanice HZS Moravskoslezského kraje.

V souvisejícím Evropském akademickém poháru, kde mohly startovat i zahraniční týmy a jejich jednotlivci a také střední školy, zvítězil také tým mužů a žen pořádající VŠB-TU Ostrava.

Například domácí ženy zvítězily v rámci akademického šampionátu v požárním útoku, muži VŠB-TU zase ve štafetě 4 x 100 metrů s překážkami, ve stejné disciplíně i v evropském poháru. Mezi jednotlivci byl z domácích na prvním místě David Dopirák ve výstupu na cvičnou věž – v obou soutěžích.

Do Ostravy přijelo celkem 230 mladých závodníků a závodnic v požárním sportu z ČR, Slovenska a Bulharska. Během středy 27.4. absolvovali tři z celkových čtyř disciplín – výstup na cvičnou věž, běh na 100 metrů s překážkami a štafetu 4 x 100 metrů s překážkami. Ve čtvrtek byla na programu královská disciplína – požární útok družstev.

Například týmy z Bulharska se v Evropském akademickém poháru umístily v mužských týmech na 6 a 9. místě (Sofia a Varna), ženy na 5 a 9. místě (Varna a Sofia).

Akademický šampionát organizovala Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava. Jedním z partnerů akce byl Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje.