Kultura
03/12/2019 ČTK

Americká kapela Twenty One Pilots vystoupí na Colours of Ostrava!

​​Americká kapela Twenty One Pilots vystoupí v příštím roce na festivalu Colours of Ostrava.

Jde o první jméno připravovaného programu, které pořadatelé zatím zveřejnili. Informaci médiím sdělil mluvčí hudební přehlídky Jiří Sedlák. Akce se v průmyslovém areálu Dolních Vítkovic uskuteční od 15. do 18. července 2020.

"Americká kapela Twenty One Pilots patří k největším jménům současné světové hudební scény. Je první potvrzenou hvězdou příštího ročníku festivalu Colours of Ostrava 2020.

Má miliardy přehrání písní na YouTube či Spotify, bleskem vyprodané největší koncertní haly, cenu Grammy, nominace na Brit Awards, ale především neuvěřitelná, strhující vystoupení," uvedl Sedlák ke kapele, kterou tvoří zpěvák a multinstrumentalista Tyler Joseph a bubeník Josh Dun.

Ředitelka festivalu Zlata Holušová uvedla, že koncerty skupiny Twenty One Pilots bývají zážitkem. "Během nich si vystačí jen sami dva, podpoření dokonale vizuálně a světelně sladěnou show, do které patří spousta převleků, efektních kostýmů, občas i hořící automobil a strhující energie, s jakou Josh bubnuje, dělá přemety a Tyler střídá jeden nástroj za druhým," uvedla Holušová.

Twenty One Pilots střídají žánry jako elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady. Kapela pocházejí z amerického Ohia a pojmenovali se po tragickém příběhu z dramatu Arthura Millera All My Sons, kdy lidskou vinou zahynulo jednadvacet pilotů. Vydali pět alb.

Devatenáctý ročník festivalu Colours of Ostrava je naplánován od 15. do 18. července opět v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Program na 24 venkovních i krytých scénách nabídne přes 450 bodů.

Vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.

Sdílejte článek