Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Bohumín má novou atrakci: Mauglího labyrint z 1300 habrů

Byznys

ArcelorMittal vylepšil výrobu pružinové oceli pro automobilový průmysl

Ostravská huť úspěšně dokončila investici do přestavby chladicího lože pro řízené chlazení na středojemné válcovně.

Foto: ArcelorMittal

Výsledkem přestavby bude větší výrobní objem a lepší kvalita unikátní pružinové oceli, která nachází uplatnění v automobilovém průmyslu. Pružinovou ocel vyvinula a vyrábí ostravská huť jako jediný podnik ArcelorMittal v Evropě.

Přestavbu chladicího lože provedla dceřiná strojírna ArcelorMittal Engineering Products Ostrava.

„Díky této investici budeme schopni na trh dodávat větší objem pružinové oceli, což je další krok v naší snaze zvyšovat podíl výrobků z vysokou přidanou hodnotou. Zvýšení kvality těchto výrobků pro nás znamená další zlepšení konkurenceschopnosti, říká Ašók Patil, generální ředitel a předseda představenstva ArcelorMittal Ostrava.

Na výrobu plochých tyčí pro listové pružiny se používá nízkolegovaná ušlechtilá chrom-vanadová ocel, která se vyznačuje vysokou houževnatostí, pevností a odolností vůči cyklickému namáhání, což ji předurčuje k výrobě vysoce namáhaných strojních součástí, jako jsou listové pružiny.

Nové chlazení umožní huti garantovat u pružinové oceli maximální limity pro parametr tvrdosti, které jsou dány zákazníky, a podnik tak může na trh dodávat kvalitnější výrobky ve vyšším množství.

Výrobu pružinové oceli, která nachází uplatnění jako součást závěsného systému v užitkových vozidlech, dodávkách, nákladních automobilech, přívěsech, pick-upech, SUV, kolejových vozidlech či zemědělských strojích, zahájila ostravská huť v roce 2016.

Zavedení produkce tohoto výrobku si vyžádalo celkovou investici do středojemné válcovny ve výši více než 210 milionů korun.