Nejnovější zprávy: Průlomová novinka. Záchranáři mohou poskytnout transfuzi už ve vrtulníku Česká stopa v Londýně. Na opravu Big Benu bylo použito lešení z Karviné

Kultura

Armin Van Buuren: Co jsem zažil v Ostravě, bylo neuvěřitelné!

V pondělí dorazilo na poslední den festivalu Beats for Love ​do Dolních Vítkovic 43 tisíc lidí!

Foto: se svolením Beats for Love

"To znamená, že jsme zažili suverénně nejsilnější den, který uzavřel ročník 2022," uvedli organizátoři.

Po otevření bran začal den pozvolna a lidé sbírali síly na čtvrtý den, který se nesl ve znamení jediného, a to vystoupení hlavního headlinera celého festivalu Armin Van Buurena.

Ale ještě než se Ostrava dočkala tohoto vystoupení, vystřídaly se na pódiu hlavní Love stage světová jména. Den začal neskutečný Maurice West z Nizozemí, následoval britský DJ Friction, kterého vystřídal jeho krajan Andy C spolu s MC Tonn Piper. Po této náloži fanoušci měli možnost zažít opět skvělého Alana Walkera, který se na ostravské podium postavil po čtyřech letech a lidi přivedl do varu stejně jako posledně.

A pak přišlo to, čeho se všichni nemohli dočkat. Před rozvášněné a vyburcované publikum se postavil Armin Van Buuren a hodinu a půl ho měl absolutně ve své moci.

To, co se odehrálo včera na hlavní Love stagi, bude patřit k naprostým vrcholům už napořád! „Hrál jsem všude po světě, ale to, co jsem zažil dneska v Ostravě, bylo neuvěřitelné," řekl po odehraném setu Armin a poté se šel vyfotit s fanoušky před hlavní podium.

Velký večer zažila také Evropa 2 House Square, kterou pro celý den a noc ovládly dámy. Před půlnocí vystoupila Loeca, jež vydává svoje alba pod labelem Defected – nejslavnějsím housovým labelem na světě. Největší hvězdou večera byla britská Maxinne, která mimo jiné vydává také na Toolroomu.

„Stejně jako v předchozích letech jsme se rozhodli, že jeden večer věnujeme výhradně ženským interpretkám a opět se potvrdilo, že jsme udělali dobře a mělo to velký úspěch,“ nechal se slyšet stage manažer Lukáš Janečka, který všechny dámy po setu obdaroval růží. Vypadá to, že z dámského housového večera se stane příjemná tradice.

EDM & Trance stage hostila ve svých atypických prostrech šapita nizozemské duo Lucas & Steve, kteří byli vrcholem večera. Zajímavostí je, že toto duo má kolaboraci mimojiné také s Arminem Van Buurenem a jejich tracky patří mezi nejpodporovanější na EDM scéně.

Podtrženo sečteno, ačkoliv osmý ročník festivalu na sebe nechal dlouho čekat, nutno podotknout, že to za to čekání stálo. A můžete si být jisti, že organizátoři už přemýšlí, kdo by na tom dalším ročníku s číslem 9 neměl rozhodně chybět.

"Děkujeme, že jste toho byli součástí a i díky vám se nesl celý tento středoevropský svátek elektronické hudby ve znamení nepopsatelné atmosféry, která uchvátila i ty největší světové ikony. Děkujeme a vidíme se opět za rok na Beats for Love 2023, který se odehraje od 5. do 8. července 2023!" dodali organizátoři.