Nejnovější zprávy: ​Baník by měli reprezentovat převážně hráči ze Slezska, říká František Komňacký ​Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí už se jezdí po novém mostě

Společnost

Auto poblíž ostravských Bazalů prorazilo zábradlí a spadlo z mostu

Nehoda, které předcházela srážka dvou aut jako z akčních filmů, se stala v pátek večer v Ostravě.

Foto: Tomáš Lach, HZS MSK

Nehoda byla operačnímu středisku nahlášena v pátek 14. května po půl osmé večer.

Šlo o srážku dvou osobních automobilů v městské části Slezská Ostrava v Českobratrské ulici. "U nehody došlo ke zranění jedné osoby, která se svým vozidlem spadla z mostu," uvedl za hasiče Lukáš Popp.

Na místo události byly vyslány dvě profesionální jednotky z ostravských stanic Fifejdy a Slezská Ostrava spolu s dobrovolnými kolegy z Radvanic.

"Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů, kde jedno z vozidel zůstalo na silnici a druhé vozidlo po nárazu prorazilo zábradlí mostu vedoucího k ostravským Bazalům a následně spadlo z výšky šesti metrů," uvedl Popp.

Foto: Tomáš Lach, HZS MSK

Hasiči po příjezdu pomohli zraněnou osobu z druhého vozidla transportovat k sanitnímu vozidlu, neboť osoba se již při příjezdu jednotek nacházela mimo havarovaný automobil. Současně hasiči zajistili obě vozidla proti požáru a případnému samovolnému pohybu.

Po vyšetření nehody policií hasiči uklidili komunikaci a provedli provizorní zajištění proraženého zábradlí mostu.