Společnost
11/12/2015 Jaroslav Baďura

Auto při nehodě propíchaly větve. Hasiči museli pro řidičku dovnitř s pilami

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne až do večera v obci Staré Hamry (okres Frýdek-Místek) u nehody osobního automobilu Nissan Qashqai, který skončil v příkopu na střeše, zaražený mezi kusy stromů.

Hasiči museli vyprostit devětatřicetiletou řidičku a vyprostili také zdemolované vozidlo. Zraněn byl i devítiletý chlapec.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve čtvrtek krátce před půl třetí odpoledne. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice ve Frýdku-Místku a jednotka dobrovolných hasičů Staré Hamry.

Hasiči museli vyprostit z vozidla řidičku, která měla zaklíněné nohy a ruku – prsty pod volantem. Rozstřihli volant pomocí hydraulického nářadí, odpoutali ji z pásu, opatrně vytáhli ven na páteřní desce a předali ženu záchranářům.

Velitel zásahu z HZS MSK pochválil výbornou spolupráci profesionální jednotky a místních dobrovolných hasičů. „Jednotka sboru dobrovolných hasičů Staré Hamry, poměrně nedávno předurčená na zásahy u dopravních nehod, předvedla kvalitní práci při vyprošťování osoby, a to i před naším příjezdem. Paní měla dost štěstí, že dopadla relativně dobře. Ve střeše a čelním okně byly zaraženy kusy stromu Paní je měla blízko hlavy a zdejší hasiči je museli velmi opatrně odstranit,“ vysvětlil.

Řidička podle informací záchranářů utrpěla poranění hlavy s podezřením na otřes mozku. Byla po ošetření přepravena vrtulníkem do ostravské Fakultní nemocnice. Dítě s poraněním hlavy bylo uloženo do vakuové matrace, zajištěno krčním límcem a následně sanitním vozidlem transportováno na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku.

Sdílejte článek