Společnost
05/10/2017 Jaroslav Baďura

Auto srazilo v Ostravě na přechodu dvě chodkyně

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve čtvrtek 5. října ráno u vážné dopravní nehody v Ostravě.

Před tři čtvrtě na sedm bylo krajské operační středisko kontaktováno prostřednictvím linky tísňového volání s oznámením střetu automobilu se dvěma chodci na Mariánskohorské ulici. K místu nehody ihned vyjely dvě posádky záchranářů.

„Záchranáři ošetřovali dvě pacientky, a to ve věku sedmnáct a pětašedesát let. Po střetu zůstaly při vědomí, utrpěly však vážná zranění,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

U mladší z žen zjistil zasahující lékař poranění obou dolních a horní končetiny, nevyloučil ani možný otřes mozku. Druhá postižená utrpěla zranění dolních končetin.

Pacientkám byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a posádky záchranářů je následně transportovaly na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Přivolaní policisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy. „Řidička nebyla ovlivněna alkoholem. K objasnění okolnosti události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

„Přivítáme informace svědků této vážné dopravní nehody na lince 158. Hledáme také řidiče blíže nezjištěné dodávky, který měl jet přímo za vozidlem zúčastněným na dopravní nehodě,“ dodala Holčáková.

Sdílejte článek