Nejnovější zprávy: V Karviné ještě letos vznikne nový sportovní areál ​Příští sezona bude pro opavský basketbal výzvou, říká Dušan Štěnička

Společnost

Auto v Ostravě usmrtilo ležící ženu, policie hledá svědky nehody

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti tragické dopravní nehody, ke které došlo dnes 21. června kolem 02.40 hodin v Ostravě-Staré Bělé na Plzeňské ulici (ve směru jízdy od Krmelína k ulici Mitrovická).

„Osmatřicetiletý řidič vozu značky Audi 80 pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy vzdálenosti, na níž měl rozhled a nestačil již zastavit před na vozovce ležící 45letou ženou,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Na ležící osobu sice řidič podle policie reagoval, nicméně i přes brzdění na tělo najel. Poškozená utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. Komunikace v místě události není osvětlena veřejným osvětlením.

Policisté provedli ohledání místa dopravní nehody, topografickou i fotografickou dokumentaci. Řidič nebyl ovlivněn alkoholem. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulé.

„K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti. Přivítáme jakékoli informace svědků k této tragické dopravní nehodě na lince 158. Za pomoc veřejnosti děkujeme,“ dodala muvčí.