Byznys
03/06/2016 ČTK

AWT pokračuje v modernizaci terminálu v Paskově

Mezinárodní dopravní skupina AWT pokračuje v modernizaci svého terminálu kombinované dopravy v Paskově na Frýdecko-Místecku.

Do roku 2018 chce investovat 100 milionů korun a terminál rozšířit o dalších 40.000 metrů čtverečních a zdvojnásobit jeho kapacitu na 4800 TEU (standardizovaných kontejnerových jednotek).

Překladiště pak bude mít celkovou rozlohu 71.000 metrů čtverečních, sdělil mluvčí AWT Lukáš Kresač.

„Chceme terminál zapojit do obsluhy Nové hedvábné stezky, polských přístavů a v neposlední řadě bude součástí logistického trojúhelníku Balt-Jadran-Severní moře, kde bude hlavním hubem (uzlem) na jeho jižní straně,“ uvedl generální ředitel skupiny AWT Zbigniew Klepacki.

Terminál je nedaleko Ostravy a už je napojen na významné evropské přístavy, jako jsou Hamburk, Rotterdam nebo Koper. Zároveň představuje důležitý překládkový uzel pro automobilový průmysl v Česku, na Slovensku a v jižním Polsku.

AWT patří mezi největší soukromé železniční nákladní přepravce v Evropě. Ve svém vozovém parku má více než 160 lokomotiv a 5100 vozů.

Kromě paskovského terminálu provozuje v České republice více než 60 železničních vleček, vlastní přes 400 kilometrů vlastních tratí a zaměstnává přes 2100 lidí.

Loni se AWT stala součástí polské skupiny PKP Cargo, která je největším operátorem nákladní železniční dopravy v Polsku a druhým největším v Evropské unii.

Sdílejte článek