25/08/2018 Tomáš Svoboda

Baník je k nezastavení, Duklu porazil 2:0 a chvíli vedl ligu!

Díky gólům Ondřeje Šašinky a Dame Diopa porazil Baník v sobotu odpoledne na Městském stadionu Duklu Praha 2:0. Získané tři body Ostravany na chvíli, než Slavia vyhrála v Teplicích, dostaly do čela neúplného 6. kola nejvyšší soutěže.

Tým kouče Bohumila Páníka nastoupil ve stejné sestavě, která v pondělí triumfovala v Olomouci, a to se ukázalo jako správný tah.

Třeba proto, že se trefili oba útočníci, kteří opět dostali důvěru, tedy Ondřej Šašinka a Dame Diop. První z nich otevřel skóre ve 12. minutě, když pěknou ranou pod břevno zužitkoval výbornou přihrávku Daniela Holzera.

Zatímco úvodní gól baníkovců byl krásný, druhý, který vstřelil senegalský forvard dvě minuty před pauzou, patřil do kategorie lehce sporných.

Důležité ovšem bylo, že sudí Machálek viděl souboj Diopa s brankářem Dukly jako přiměřeně důrazný a gól uznal.

Ve druhém poločase mohl Baník náskok zvýšit, když se k nebezpečnému zakončení opět prodral Diop, ale také Dukla se párkrát objevila v nadějné pozici.

Když ovšem střídající Bezdička v samém závěru pohrdl jasnou gólovkou, bylo definitivně rozhodnuto o tom, že baníkovci získají tři body a k tomu čisté konto navíc, což je v letošní sezóně domácí tradice.

„Nesmírně těžký zápas. Dukla nebyla v předešlých třech utkáních horší než její soupeři. Ani dnes nebyl na hřišti až tak velký rozdíl, snad jen v tom, že my tam máme hráče, kteří to umí dohrát a dát góly,“ upozornil na rozdíly mezi oběma týmy kouč Páník.

Z čela neúplné tabulky baníkovce, kteří mají na kontě 15 bodů, sesadila Slavia, která vyhrála v sobotu večer v Teplicích 3:0. Navázat na ni může také Plzeň, která bude v neděli hostit Mladou Boleslav.

„Je fajn, že po loňské sezoně jsme tam, kde jsme. Ale bereme to s pokorou a víme, že je před námi ještě spousta práce,“ dodal v rámci pozápasového hodnocení trenér zatím v tabulce druhého Baníku.

Více o sobotním vítězství Baníku, kterému přišlo fandit více než 10 tisíc lidí, řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.