16/02/2019 Tomáš Svoboda

Baník je zase v tom! Výhru nad Libercem vystřelili Baroš a Diop

Další důležité body se v sobotu podařilo uhrát fotbalistům Baníku, kteří v duelu 21. kola Fortuna:ligy porazili Liberec 2:1. O cenné výhře, která baníkovce posunula zpět na třetí místo, rozhodli ve druhé půli Milan Baroš a Dame Diop.

Jestli si chtěl Baník říct o jasnou pozici v první šestce, měl proti sedmému Liberci ideální příležitost.

Hosté sice přijeli posíleni úvodní jarní výhrou (4:0) nad Příbramí a v sestavě opět měli i ex-reprezentačního útočníka Libora Kozáka, ale na ostravském Městském stadionu předvedli málo na to, aby se po 90 minutách hry mohli cítit jako vítězové.

Utkání se dlouho vyvíjelo remízovým stylem, převládala taktika a opatrnost, což bývá při úvodních jarních zápasech typické.

Baníkovcům začala domácí premiéra, na kterou bylo zvědavo bezmála 11 tisíc fanoušků, lépe vycházet od 57. minuty, kdy pohotovou střelu Martina Filla jemnou tečí usměrnil do protipohybu gólmana kapitán Milan Baroš.

Mimochodem, jednalo se o jeho 43. ligový gól v dresu Baníku, čímž se stal nejlepším klubovým střelcem v éře samostatné české ligy od roku 1993.

Dosud se o pozici střeleckého lídra Baníku dělil s Václavem Svěrkošem a Martinem Lukešem, kterému byl shodou okolností před sobotním zápasem předán dres k životnímu jubileu. Bývalý dlouholetý kapitán baníkovců oslavil loni v listopadu 40 let.

Teď už ale zpět k dění na trávníku, kde ještě jednou zaúřadoval Milan Baroš. V 70. minutě pěkným křížným pasem našel ve vápně Roberta Hrubého, po jehož přihrávce střídající Dame Diop lehce zakončil do odkryté branky.

Vedení 2:0 Baník uklidnilo, ale jen na chvíli, protože Liberec dokázal o deset minut později snížit. Posledním hráčem, který tečoval hlavičku Tarase Kačaraby byl bohužel domácí Patrizio Stronati.

Stav 2:1 však tým kouče Bohumila Páníka uhájil, a to přesto, že Liberec v závěru přidal v aktivitě. Vyloženou šanci si ale nevytvořil.

Zisk tří bodů Baník aktuálně vrací zpět na 3. místo tabulky. Na sedmý Liberec má náskok deseti bodů, což se s ohledem na zbývajících devět kol jeví jako pojistka pro udržení v elitní šestce a následnou nadstavbu o titul a evropské poháry.

Více o zápase řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.