Sport
20/10/2018 Tomáš Svoboda

Baník poločas chrápal. V derby s Karvinou nakonec remizoval 1:1

Sobotní slezské derby mezi Baníkem a Karvinou nabídlo 11 tisícům fanoušků na ostravském Městském stadionu zápas s překvapivým průběhem, který nakonec vyústil v zaslouženou remízu 1:1.

Duel 12. kola Fortuna:ligy začala lépe podceňovaná Karviná, která se prezentovala velice aktivní hrou takřka v celém prvním poločase.

Hosté mohli jít do vedení již ve 3. minutě, ale Adriel D´Avila Ba Loua na zkušeného gólmana Jana Laštůvku nevyzrál. To se povedlo až Dávidu Gubovi, který vstřelil ve 37. minutě úvodní gól utkání.

Karvinští mohli vedení ještě do přestávky navýšit. Slibnou šanci měl Bojan Letić, avšak i proti jeho pokusu měl účinné námitky pozorný baníkovec Laštůvka.

"V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, zaskočili soupeře vysokým presinkem po celém hřišti, z toho pramenily naše šance," pochvaloval si výkon svého celku trenér Roman Nádvorník.

Jeho protějšek Bohumil Páník naopak musel být kritický. "Věřím, že kdyby byl Milan Baroš, hráče by takhle nenechal chrápat. První poločas byl z naší strany špatný. Chyběl pohyb, bojovnost. Zvedli jsme se až ve druhé půlce a vyrovnali jsme," hodnotil kouč Baníku.

Vyrovnání skóre napomohlo vyloučení hostujícího Letiće, který šel po druhé žluté kartě do sprch v 59. minutě.

Baníkovci postupně tlačili soupeře do defenzivy, která odolávala pouze do 73. minuty. To se krásně trefil z přímého kopu bek Jiří Fleišman, který dal domácím naději na obrat vývoje.

Nakonec se o něj mohl sám postarat, ale jeho další "přímák" skončil v nastaveném čase těsně vedle branky.

Ve slezském derby se tak body dělily po remíze 1:1. Baník je v zatím neúplném 12. kole na 3. místě tabulky s 24 body, Karviná je na 12. místě s 11 body.

"Rozbor bude velmi kritický, stejně jako naše rozprava v šatně o půli. Zaváhání se Spartou nás až tak nemrzelo, ale tohle jo. Musíme se vrátit jako tým," upozornil kouč Páník.

"Po vyloučení Baník převzal otěže zápasu a my už neměli v deseti hráčích tolik sil. Před hráči smekám a chválím je. Celé utkání odmakali a i pro oko diváka se zápas musel líbit," dodal trenér Karviné Nádvorník.

Více o zápase napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.

Sdílejte článek