23/07/2018 Tomáš Svoboda

Baníkovci vstoupili do sezóny jako válečníci. Jablonec zdolali 1:0

Silný soupeř se postavil na úvod sezóny fotbalistům ostravského Baníku. Nebezpečný Jablonec, který byl nejlepším týmem jara, však v pondělní dohrávce dokázali porazit 1:0.

O rozhodující moment vyrovnaného a bojovného zápasu se postaral velezkušený kapitán Milan Baroš, který šel v 81. minutě důrazně za dorážkou po dobře zahraném rohovém kopu.

Míč si nakonec srazil do vlastní branky jablonecký obránce Holeš.

To však nebylo důležité stejně jako fakt, že příliš velkých šancí k vidění nebylo, a pokud ano, měli je spíše hosté. Hrozil hlavně vysoký útočník Doležal, který měl gólovku v každém z poločasů.

Baníkovci však kritické momenty přestáli a v závěru se mohli radovat a spolu s nimi také bezmála devět tisíc fanoušků na Městském stadionu. Mimochodem, výhra nad Jabloncem přišla po dlouhých osmi letech.

"To, že gól nakonec nebyl můj, nevadí. Důležité je vítězství nad silným Jabloncem, který jsme udolali," řekl bezprostředně po utkání Baroš, který svým výkonem opět potvrdil roli útočné jistoty.

Kromě kapitána se na hřišti předvedli také všichni tři noví hráči. V základní sestavě nastoupil stoper Patrizio Stronati, během druhé půle přišel záložník Adam Jánoš, jehož přestup byl dotažen až před utkáním, a také další středopolař Daniel Holzer.

Těsná výhra na úvod sezóny může být pro mužstvo kouče Bohumila Páníka velkým povzbuzením.

"Věděli jsme, že pokud otevřeme hru, Jablonec bude hrozit, protože má kvalitní herní hráče jako třeba Trávníka. Postupně jsme se chytili a nakonec to bylo o jednom vítězném gólu. Byly to těžké body, které nám hodně pomohou," hodnotil Páník.

Podle něj se podobně jako v náročných jarních zápasech o záchranu ukázal charakter týmu, kterému chyběl stabilní stoper Václav Procházka.

"Jsou to válečníci. To bylo dnes rozhodující," dodal kouč Baníku.