04/08/2018 Tomáš Svoboda

Barošův gólový festival! Baník díky hattricku kapitána porazil Příbram 3:0

Zase to byl jeho zápas. Kapitán Baníku Milan Baroš se třemi krásnými góly postaral o sobotní domácí výhru 3:0 nad Příbramí.

Před duelem 3. kola Fortuna:Ligy se sice více mluvilo a psalo o Janu Matouškovi, nadějném útočníkovi Příbrami, ale realita na hřišti Městského stadionu byla jiná.

Skutečnost, že ligový nováček, který v prvních dvou kolech získal čtyři body, přijel do Ostravy v dobrém rozmaru, byla poznat jen během pár úvodních akcí.

Pak přišla 5. minuta a v ní první velký moment Milana Baroše. Kapitán baníkovců si předpisově zpracoval centr Lukáše Pazdery a precizní střelou přes hlavu poslal domácí do vedení.

Příbram najednou přestala vypadat jako tým, který chtěl dělat Baníku problémy. Naopak mužstvo kouče Bohumila Páníka mělo hru zcela pod kontrolou. Jedinou výjimkou byl únik obávaného Matouška, kterého ovšem stihl ubránit Jiří Fleišman.

Poté už se opět přihlásil o slovo Baroš, který ve 22. minutě předvedl, co znamená "správný výběr místa ve vápně". Načechraný centr Martina Filla si přitáhl jako magnet a umístěnou hlavičkou zvýšil na 2:0.

Rčení, že život, a to i ten fotbalový, má být pestrý, ostravský kapitán naplnil záhy po změně stran.

Z druhého poločasu bylo odehráno šest minut, když při rychlém protiútoku s citem převzal přihrávku od Dame Diopa a následně brankáře Příbrami překonal tvrdou ranou pod břevno.

Na tři parádní trefy mohl Baroš ještě navázat, ale jeho dvě další šance už gólman hostí Milan Švenger pokryl.

I tak to byl pro legendu Baníku dokonalý zápas. Hattrick za svůj milovaný klub vstřelil po více než pěti letech. Tenkrát, v březnu roku 2013 to ještě na Bazalech odnesl Hradec Králové.

Po jasné domácí výhře se baníkovci mohou v klidu chystat na dva těžké výjezdy. Čekají je pondělní dohrávky, nejprve 13. srpna na hřišti Bohemians Praha 1905 a pak 20. srpna v Olomouci.

Více o sobotní výhře 3:0 nad Příbramí prozradí fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.