Sport
14/09/2020 Jaroslav Baďura

​Baseballisté Frýdku-Místku extraligu nevybojovali. Čeká je obhajoba titulu v 1. lize

Ačkoliv se to po první polovině barážových soubojů o postup do české baseballové Extraligy vypadalo se šancemi Frýdku-Místku velmi dobře, tak nakonec Klasik zůstal po čárou postupové čtyřky.

Z extraligových týmů totiž baseballisté Frýdku-Místku dokázali uhrát pouze dvě výhry nad Třebíči. K jejich smůle pak nezískali ani jedno vítězství proti trojici Technika Brno, Olympia Blansko a SaBaT Praha.

Mrzet může obzvlášť ztráta proti Technice, která nakonec ztratila extraligovou příslušnost a bude v příštím roce působit ve druhé nejvyšší soutěži.

„Je to pro nás zklamání, jelikož jsme měli nadstavbu velmi dobře rozehranou,“ hodnotil pocity po neúspěšné baráži mladý Matyáš Kozel. „Nicméně všem nám je jasné, že účast v extralize by pro nás byla velmi náročná.“

Pro baseballisty Frýdku-Místku však sezona stále nekončí. Nyní je čeká playoff 1. ligy, kde obhajují loňský titul. A Klasik by rád titul ve druhé nejvyšší soutěži rád obhájil, což potvrzuje i zkušený David Koláček.

„Do play off jdeme s cílem dostat se do finále a obhájit loňské zlato, teď nás čekají nejdůležitější zápasy sezony, na které se vlastně celou zimu připravujeme, ačkoliv byla letošní příprava trochu ochuzena kvůli problémům s epidemií.“

Frýdek-Místek přivítá nejlepší juniorské týmy

Kromě playoff 1. ligy se fanoušci ve Frýdku-Místku můžou těšit na nejlepší týmy letošní sezony v kategorii hráčů do osmnácti let.

V termínu od 17. do 20. září se totiž na hřištích v Ostravě a Frýdku-Místku odehraje letošní Mistrovství České republiky této věkové kategorie.

A domácí Klasik bude mít na tomto turnaji také své zastoupení, když si juniorský tým vybojoval postup na toto mistrovství.

Sdílejte článek