Nejnovější zprávy: Průlomová novinka. Záchranáři mohou poskytnout transfuzi už ve vrtulníku Česká stopa v Londýně. Na opravu Big Benu bylo použito lešení z Karviné

Společnost

Bezdomovec v Třinci se pokusil upálit další dva lidi bez domova

Kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu dvaapadesátiletého bezdomovce, který se v minulém týdnu pokusil v Třinci na Frýdecko-Místecku zapálit další dva lidi bez domova. Řešit tak chtěl osobní spory.

Ilustrační foto: Pixabay.com

Muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Soud už rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

V noci na středu 27. dubna se obviněný muž rozhodl řešit osobní spory se čtyřicetiletým mužem a padesátiletou ženou. Pod vlivem alkoholu přišel v noci do jejich provizorního příbytku a spící dvojici a lůžkoviny polil hořlavou látkou. Dvojice se ale vzbudila a obviněný ji podle policie začal fyzicky napadat a ohrožovat nožem. Nakonec zapálil rozlitou hořlavinu.

"Vznikl jen mírný plamen, který se podařilo poškozenému uhasit. Tehdy podezřelý muž z místa odešel," uvedla mluvčí. Dodala, že dvojice jen shodou náhod nebyla při požáru zraněna. "Zranění, která utrpěla fyzickým útokem žena, nejsou závažného rázu," uvedla mluvčí.

Dodala, že vzhledem k závažnosti incidentu si případ převzali krajští kriminalisté. "Policisté provedli kromě jiného na místě dokumentaci, zajistili různé věci a stopy, včetně nože a chemické látky, kterou byli poškození politi. Zajištěný materiál vyhodnocují specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství," řekla Štětínská.

Policistům se muže podařilo zadržet krátce po oznámení, nedaleko místa incidentu. "Následný den, jakmile byl vzhledem k podnapilosti schopen procesních úkonů, ho krajští kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu," doplnila mluvčí.

V Moravskoslezském kraji jde od počátku roku o čtvrtý trestný čin kvalifikovaný jako vražda, všechny případy jsou ve stadiu pokusu.