Nejnovější zprávy: Zdrogovaný recidivista ujížděl před policií Ostravou. Nakonec havaroval v lese Neuskutečněné projekty. Krásnou koncertní síň bratří Šlapetů v Ostravě zhatila válka

Společnost

Bitka řidičů v centru Ostravy. Agresor skončil v poutech!

​V neděli krátce po třinácté hodině odpolední na křižovatce ulic Českobratrská a Poděbradova v Moravské Ostravě zadržela hlídka strážníků agresivního řidiče dodávky.

Ilustrační foto: pixabay.com

Řidič dodávky nejprve „vybrzdil“ řidičku osobního vozidla na ulici Českobratrská a následně po jejím zastavení na červenou v křižovatce slovně a poté i fyzicky napadl jejího spolujezdce.

Šestačtyřicetiletý řidič dodávky podle strážníků Městské policie Ostrava nejprve zablokoval vozidlo Škoda Fabia už na ulici Českobratrská, sedmatřicetileté řidičce se však podařilo tuto dodávku objet a pokračovat v jízdě po ulici Českobratrská ve směru ke křižovatce s ulicí Poděbradova.

"Z důvodu červené na semaforech však byla nucena na této křižovatce zastavit a nemohla pokračovat dále v jízdě. Tohoto okamžiku využil řidič dodávky a po zastavení a vystoupení z vozidla, se jal řešit problém po svém," uvedl mluvčí strážníků Jindřich Machů.

Spolujezdce řidičky nejprve slovně a poté i fyzicky napadl údery pěstí. Napadenému spolujezdci tak způsobil zranění v obličeji.

Incidentu mezi řidičem dodávky a spolujezdcem z osobního vozidla si všimla hlídka strážníků, která právě projížděla po ulici Českobratrská.

"Během krátké chvíle tak strážnici proti agresorovi zakročili a za použití donucovacích prostředků zabránili dalšímu stupňování agresivity řidiče dodávky," uvedl Machů.

Důvody chování řidiče dodávky jsou předmětem dalšího šetření Policie České republiky, která si zadrženého řidiče i celou věc na místě převzala.