Nejnovější zprávy: Slavnostní otevření nového showroomu Lexus Ostrava mělo náboj Coufal trápil hvězdného Ronalda, z Frydrycha je kapitán polské Wisly

Společnost

Blesk z noční bouřky zapálil střechu rodinného domku

​Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na pondělí 26. července u požáru sedlové střechy rodinného domku v obci Tvrdkov.

Foto: HZS MSK

V místní části Ruda (okres Bruntál) začalo hořet po úderu blesku. Nikdo nebyl zraněn, předběžně odhadovaná škoda je 300 tisíc korun. "V opravovaném domku aktuálně nikdo nebydlí," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno necelou hodinu před nedělní půlnocí. Do Rudy vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov a Bruntál, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Horní Město, Rýmařov a Břidličná.

Dojely sem jako posila i další dvě jednotky dobrovolných hasičů – Dolní Moravice a z Olomouckého kraje z obce Libina (okres Šumperk), ty už ale nemusely zasahovat.

"Po úderu blesku hořela zhruba polovina sedlové střechy rodinného domku. Hasiči nejprve prozkoumali vnitřek obydlí, zdali se tam někdo nenachází," uvedl Kůdela.

Oheň dostali pod kontrolu za necelou půlhodinu, dohašování s vynášením ohořelých částí jim zabralo další hodinu a půl. Objekt odvětrávali přetlakovým ventilátorem