Nejnovější zprávy: Helga Čočková. Velký talent z Ostravy měl smůlu kvůli komunistům ​Nemocnice Valašské Meziříčí se pyšní novým počítačovým tomografem či pohodlnějšími postelemi

Společnost

Blíží se 8. Setkání Patriotů MSK! Nabídne skvělé řečníky i inspirativní příběhy

Už jen několik desítek posledních vstupenek mají k dispozici organizátoři unikátního 8. Setkání Patriotů MSK - inspirativního setkání podnikatelů z Moravskoslezského kraje, doplněného o vystoupení osobností, networking a v neposlední řadě i vynikající gastronomický doprovodný program.

Akce se koná 6. dubna od 16.30 v ostravském Domě kultury Akord. Předseda Patriotů MSK Tomáš Buchwaldek míní, že také letošní první Setkání (druhé se koná na podzim), nabídne vynikající osobnosti v rolích řečníků, některé novinky a především, což je základ, setkání stovek začínajících i úspěšných podnikatelů z našeho kraje.

„Za veřejný sektor se účastníci Setkání seznámí s Tomášem Macurou – primátorem města Ostravy, který představí strategii a vizi tohoto města pro další roky. Za oblast business vystoupí Pavel Juříček – předseda představenstva a generální ředitel Brano Group, který je podle žebříčku Forbes 28. nejúspěšnější osobnost v České republice,“ říká Tomáš Buchwaldek.

„Jako naděje kraje se představí Martin Tošenovský – zakladatel marketingové agentury Leemon, která vytvářela kampaně pro Olympijský park v Lipně, Savo, Hellmann´s nebo třeba Knorr a těšit se můžete i na Evu Katrušákovou – zakladatelku projektu Celé Česko čte dětem, pro který nadchla osobnosti jako Václav Havel, Zdeněk Svěrák, Michal Vieweg a další.“

 

Jak vybíráte osobnosti, které se představí v rolích čtyř řečníků?
S řadou řečníků jednáme dlouho dopředu, protože program mají opravdu hodně nabitý, takže v hledáčku je máme už delší dobu. Pana Juříčka jsme pozvali, protože se jedná o nejúspěšnějšího podnikatele v našem kraji. Pana primátora Tomáše Macuru rádi uvítáme proto, že se nedávno schválil strategický plán pro Ostravu a nás zajímá, jakým směrem se bude vyvíjet 3. největší město v ČR (co lanovka, bike sharing,…).

A další dva řečníci?
Martina Tošenovského znám už delší dobu a jeho příběh je velmi inspirující. Bude otevírat pobočku své marketingové firmy ve Vietnamu a sídlo bude stěhovat do Dolní oblasti Vítkovic, kde pan Pleskot  vytváří zázemí pro jeho firmu i designovou akademii. A v neposlední řadě vystoupí i paní Eva Katrušáková. Ta vystupovala už na regionálním Setkání Patriotů v Třinci a doslova mě nadchla. Žena z Českého Těšína, která dokázala pro svůj projekt Celé Česko čte dětem zaujmout více než 80 osobností.

Čím by měli řečníci k Setkání stovek podnikatelů přispět?
Chceme představit čtyři velmi úspěšné osobnosti našeho kraje a přenést jejich těžce nabité zkušenosti i ostatním. Chceme nechat inspirovat dalších více než 300 účastníků našeho Setkání a docílit vhodných propojení díky vzájemnému networkingu. Snad tak v kraji vzniknou další projekty, díky tomu, že se na Setkání Patriotů střetnou zajímavé osobnosti a dají hlavy dohromady.

V čem bude toto setkání jiné?
Poprvé vyzkoušíme VIP networking, který se uskuteční hodinu před začátkem akce. Bude sloužit pro řečníky, partnery a VIP osobnosti. Chceme akci posunout zase o kousek výše, tak, aby se Setkání stalo pro přicházející podnikatele a investory takovou vstupní branou a místem pro navázání mezilidských a obchodních vztahů s aktivními lidmi našeho kraje a současně pak pevným tmelem pro nás všechny, kteří v našem krásném Moravskoslezkém kraji žijeme, podnikáme a tvoříme hodnoty.

Víme, že všechna dosavadní setkání byla hlavně o předávání zkušeností, o sdílení, o propojování podnikatelů a jejich potřeb – můžeš sdělit nějaké zajímavé příběhy spolupráce, které vznikly díky setkání Patriotů MSK?
Díky Patriotům vzniklá řada propojení a dlouhodobých vazeb. Například pan Buksa zainvestoval do projektu pitné vody v Ghaně, další investor podpořil vznik jedné restaurace v centru Ostravy, Hynek Sochor z Better marketingu na Setkání našel několik nových zaměstnanců do své firmy, Tomáš Milata (Golf Brothers) začal spolupracovat s Radimem Uherem (Dva mluvčí) ,… a takových drobných příkladů je celá řada. Pravidelně je sbíráme a vyhodnocujeme. Chceme, aby bylo co nejvíce pozitivních příkladů spolupráce se stejným začátkem – tedy: setkali jsme se na Patriotech…