Nejnovější zprávy: Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů Ostravský Clinitex vyrobil přes 300 000 ústenek, na pandemii ale nezbohatne

Sport

Bod na úvod. Hokejisté Vítkovic prohráli s Olomoucí v prodloužení 1:2

Novou sezónu zahájili hokejisté HC Vítkovice Ridera lepším výkonem než výsledkem. V pátek večer v Ostravar aréně prohráli s HC Olomouc 1:2 po prodloužení.

První zápas sezóny v brance Vítkovic odchytal Daniel Dolejš (Foto: Rostislav Recman)

I soupeř sportovně přiznal, že Vítkovice byly po téměř dvě třetiny lepší, jenže nevyužité příležitosti stály Ostravany naději na vyšší bodový zisk.

Modro-bílí vedení novým kapitánem Janem Výtiskem měli na dosah obrat v zápase, nakonec brali bod.

18 vteřin před koncem prodloužení totiž rozhodl v přesilovce olomoucký Škůrek.

Skóre zápasu předtím otevřel ex-vítkovický Rostislav Olesz, který se trefil ve 23. minutě. Olomouc díky němu vedla 1:0.

Domácí stihli ještě během druhé třetiny, konkrétně v 35. minutě, vyrovnat zásluhou Šimona Stránského.

"Myslím, že to byl na úvod sezony atraktivní a svižný zápas. Hrálo se velice aktivně. Speciálně ve druhé třetině jsme měli soupeři odskočit, šancí byla spousta, měli jsme tam i přesilovku pět na tři. Ve třetí třetině se to vyrovnalo," uvedl vítkovický trenér Jakub Petr.

Podle něj první utkání, které v aréně sledovalo více než 5 tisíc fanoušků, splnilo představy, ale v koncovce byl tým jalový. "Bod v dané situaci bereme," doplnil Petr.

"Řekl bych, že Vítkovice měly dvě třetiny daleko lepší pohyb, vyhrávaly souboje. My jsme se do toho nemohli dostat. Ve druhé třetině měl soupeř spoustu šancí, někdy jsme to přežili i se štěstím," uznal olomoucký trenér Jan Tomajko.

Více o průběhu a atmosféře duelu řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.

Fotogalerie