Společnost
04/12/2015 Jaroslav Baďura

Bohumín hostí mistrovství v hip hopu a disco dance

Po domácím šampionátu v artových tanečních disciplínách uvítá Bohumín v sobotu 5. a neděli 6. prosince účastníky dalšího tanečního mistrovství České republiky. První soutěžní den bude ve sportovní hale Bospor patřit hip hopu, na který pak naváží o den později vyznavači disco dance.

Bohumín se stává centrem tanečního sportu u nás. V artových uměleckých disciplínách už věhlas města šíří více než tři desítky let zdejší soubor Radost&Impuls, po otevření haly si ovšem získávají vysokou prestiž i organizátorské schopnosti místních tanečních nadšenců. Podruhé během roku tak dostali Bohumínští šanci hostit souboj o tituly šampiónů a nominace na mistrovství Evropy a světa.

„My už letos nic pořádat nechtěli, ovšem vedení Czech Dance Organization nás doslova uprosilo, abychom se šampionátů zhostili, i když to ekonomicky není žádná sláva. Definitivně nám byla tato dvě mistrovství přidělena až na začátku října, a to bylo dost šibeniční,“ potvrdil pořadatel akce Jiří Pavlík ze společnosti Dance-Sport-Marketing, která akci organizuje spolu se spolkem Tanec, sport a pohyb, a také agenturou K3 Bohumín.

Šampionáty jsou vypsány pro děti, juniory i dospělé v kategoriích sólo, duo, malá skupina. Očekává se v součtu asi 1200 tanečníků a zhruba tisícovka diváků.

„Jsou to taneční styly, které Bohumíňáci sami aktivně neprovozují, ovšem lidé kolem tanečního souboru Radost&Impuls se znovu objeví v organizačním štábu. Patří jim za to ohromný dík. Odměny se dočkáme příští rok první květnovou sobotu, kdy se bude v hale Bosporu konat mistrovství Moravy velkých formací v showdance, a to už zase naši tanečníci budou v akci,“ řekla Barbora Guzdková ze spolku Tanec, sport a pohyb.

Domácí šampionát v hip hopu, break dance a electric boogie začne 5. prosince ve sportovní hale Bospor v 9 hodin a vyvrcholí asi kolem 18. hodiny, program disco dance o den později bude o něco málo delší. Vstupné na každý den přijde na 190 korun.

Sdílejte článek