Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Byznys

Bohumínský Bonatrans má nového obchodního ředitele

Novým obchodním ředitelem společnosti BONATRANS GROUP, největšího evropského výrobce železničních dvojkolí, se stal Rudolf Kodytek (50).

Absolvent VUT Brno přichází do firmy se zkušenostmi s vedením mezinárodních obchodních týmů ve firmách Johnson&Johnson, Groupe SEB, Procter&Gamble, Gillete nebo Pepsico.

Dosavadní ředitel Jiří Kaleta, který řídil obchod od roku 2012, bude ve společnosti nadále působit na pozici manažera obchodního týmu pro střední a východní Evropu.

BONATRANS GROUP, jediný český a největší evropský výrobce železničních dvojkolí, patří mezi přední světové firmy ve svém oboru. Své produkty exportuje do více než osmdesáti zemí světa na pěti kontinentech, včetně USA, Kanady, Indie, Číny a Austrálie.

Firma vyvíjí, vyrábí a dodává široký sortiment jak dvojkolí, tak jeho části jako jsou kola, nápravy, kotouče a obruče pro všechny typy kolejových vozidel od rychlovlaků přes tramvaje po lokomotivy a nákladní vozy.

Společnost BONATRANS, bývalý závod Železáren a drátoven Bohumín, učinila zásadní krok ve svém vývoji na přelomu let 2013 a 2014, kdy koupila významného německého konkurenta Gutehoffnungshütte Radsatz GmbH, evropského a světového lídra v dodávkách výrobků i komplexních řešení pro nízkopodlažní tramvaje.

Pro BONATRANS GROUP v regionu Moravskoslezského kraje pracuje téměř 1600 lidí. Tržby společnosti za loňský rok dosáhly 6,2 mld. Kč.