Sport
30/03/2018 Tomáš Svoboda

Bude to chtít body. Vítkovice čeká aprílový duel s Varnsdorfem

O důležité záchranářské body se v Ostravě tentokrát bude hrát celý víkend. Po pátečním prvoligovém duelu Baníku s Jihlavou přijde v neděli na Městském stadionu od 15:00 na řadu souboj druholigových Vítkovic s Varnsdorfem.

Očekávání domácích vedených trenérem Ludevítem Grmelou, který do týmu přes zimu přivedl několik zkušených posil, jsou velká. Proti soupeři, který je v tabulce třináctý a má před nimi čtyřbodový náskok, chtějí naplno bodovat.

„Bezbranková remíza, stejně jako výkon ze Znojma, je pro hráče povzbuzením. Tým pookřál, hráči byli před týdnem možná trošku rozmrzelí leda z toho, že nedokázali vstřelit vítěznou branku,“ připomenul pro klubový web trenér Grmela minulý zápas, který mužstvo zdravě nabudil.

Bylo to potřeba, protože Vítkovice vstoupily do jara překvapivě vysokou domácí porážkou 3:5 se Žižkovem. Vzestup z nebezpečné čtrnácté příčky může nastartovat jedině náprava v podobě výhry.

„Ta by nám hodně pomohla. Jednak bychom si dokázali, že jdeme po správné cestě, jednak bychom se našemu soupeři přiblížili na dosah jediného bodu a tím pádem bychom jej i trošku znervóznili,“ podotkl Grmela.

Jistě doufá, že si s jeho svěřenci v neděli nezašpásuje apríl ani soupeř, který na jaře neodehrál ještě ani jedno utkání. Všechna byla kvůli špatným terénům odložena. Varnsdorf tak přijede v roli hůře čitelného hosta.

„Z podzimu ale dobře víme, že navzdory nepříliš komfortnímu postavení v tabulce je Varnsdorf nepříjemný soupeř, který umí sbírat body,“ upozornil trenér Vítkovic, které zvou všechny fanoušky nejen na samotné utkání, ale také na pozápasové posezení s hráči a vedením klubu.

Snad bude na tribunách a potom i u piva vládnout vítězná nálada.

Sdílejte článek