Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Sport

Bude to chtít body. Vítkovice čeká aprílový duel s Varnsdorfem

O důležité záchranářské body se v Ostravě tentokrát bude hrát celý víkend. Po pátečním prvoligovém duelu Baníku s Jihlavou přijde v neděli na Městském stadionu od 15:00 na řadu souboj druholigových Vítkovic s Varnsdorfem.

Vítkovice budou proti Varnsdorfu spoléhat také na schopnosti útočníka Vladimíra Mišinského (Foto: archiv)

Očekávání domácích vedených trenérem Ludevítem Grmelou, který do týmu přes zimu přivedl několik zkušených posil, jsou velká. Proti soupeři, který je v tabulce třináctý a má před nimi čtyřbodový náskok, chtějí naplno bodovat.

„Bezbranková remíza, stejně jako výkon ze Znojma, je pro hráče povzbuzením. Tým pookřál, hráči byli před týdnem možná trošku rozmrzelí leda z toho, že nedokázali vstřelit vítěznou branku,“ připomenul pro klubový web trenér Grmela minulý zápas, který mužstvo zdravě nabudil.

Bylo to potřeba, protože Vítkovice vstoupily do jara překvapivě vysokou domácí porážkou 3:5 se Žižkovem. Vzestup z nebezpečné čtrnácté příčky může nastartovat jedině náprava v podobě výhry.

„Ta by nám hodně pomohla. Jednak bychom si dokázali, že jdeme po správné cestě, jednak bychom se našemu soupeři přiblížili na dosah jediného bodu a tím pádem bychom jej i trošku znervóznili,“ podotkl Grmela.

Jistě doufá, že si s jeho svěřenci v neděli nezašpásuje apríl ani soupeř, který na jaře neodehrál ještě ani jedno utkání. Všechna byla kvůli špatným terénům odložena. Varnsdorf tak přijede v roli hůře čitelného hosta.

„Z podzimu ale dobře víme, že navzdory nepříliš komfortnímu postavení v tabulce je Varnsdorf nepříjemný soupeř, který umí sbírat body,“ upozornil trenér Vítkovic, které zvou všechny fanoušky nejen na samotné utkání, ale také na pozápasové posezení s hráči a vedením klubu.

Snad bude na tribunách a potom i u piva vládnout vítězná nálada.