Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Sport

Bude to krásnější a náročnější, atletka Rosolová se těší na kariéru maminky

Bývalou ostravskou atletku Denisu Rosolovou nyní čekají trochu jiné závody. V neděli oznámila, že se po letech profesionálního zápolení hodlá posunout dál. S atletikou končí a bude se věnovat kariéře maminky.

„Rozhodla jsem se s vámi podělit o tu nejkrásnější zprávu, jakou si většina žen přeje. V květnu se rozrosteme o jednoho malého Helcátka nebo Helcátku,“ napsala fanouškům na svém Facebookovém profilu s odkazem na příjmení svého nastávajícího, desetibojaře Adama Sebastiana Helceleta, který ji nedávno požádal o ruku v přímém televizním přenosu při vyhlašování ankety Atlet roku.

„Zároveň oficiálně ukončuji svou rozmanitou atletickou kariéru, čeká mne mnohem krásnější a taky náročnější kariéra a to kariéra maminky. Díky atletice jsem zažila tolik nádherných okamžiků, na které nikdy nezapomenu! Ovšem je čas se posunout dál,“ pokračovala Rosolová.

Jak vnímá svoji mateřskou budoucnost? „Už teď se těším a věřte, užívám si každou chviličku. Nadále se budu pohybovat v atletických kruzích, přece jen musíme taťkovi fandit a ne jen jemu,“ dodala bývalá atletka.

S atletikou začínala v Orlové, později působila také ve Vítkovicích a nakonec v pražském USK. Během své kariéry zaujala svojí všestranností, kdy se věnovala víceboji, skoku dalekému i sprintu.

V roce 2011 se stala v Paříži halovou mistryní Evropy v běhu na 400 metrů a o rok později vicemistryní Evropy v běhu na 400 metrů překážek. Je také několikanásobnou mistryní Česka.

Fotogalerie