Nejnovější zprávy: Známé hladové okno ožilo! Do Ostravy dorazily americké smashburgery Tři vážné nehody na jednom motokrosu. Zraněného převážel vrtulník

Byznys

Bydlení Ema. Ve Slezské Ostravě roste 53 nových bytů. Od jednopokojových po luxusní

​Celkem 53 bytů ve dvou moderních domech nabídne developerský projekt skupiny Asental. Nové bydlení vyroste ve Slezské Ostravě v klidné lokalitě mezi ulicemi U Hájenky a Koksovou.

Vizualizace: se svolením ATELIER 38

Prodej bytů byl již spuštěn, v současnosti probíhají přípravy na zahájení stavebních prací. Ty by měly začít zhruba v polovině letošního roku.

Rezidenční projekt Bydlení EMA navrhlo renomované architektonické studio ATELIER 38. Jak sám název napovídá, nedaleko od místa, kde budou bytové domy stát, se tyčí halda Ema, na dohled se nachází zoologická zahrada a cesta autem do centra Ostravy odsud trvá jen pár minut.

Developerem projektu je společnost Bydlení EMA U Hájenky patřící do skupiny Asental. Zájemci si už nyní mohou vybírat z 53 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk.

„Stejně jako řada jiných měst napříč Českou republikou se i Ostrava dlouhodobě potýká s nedostatkem nových bytů. Rozhodli jsme se proto zúročit své dlouholeté zkušenosti z realitního byznysu a na vlastním pozemku ve Slezské Ostravě zrealizovat rezidenční projekt. Prodej bytů pro nás zajišťuje ostravská realitní kancelář Grange Management,“ říká Paul Lysek, jednatel společnosti Asental Land.

V projektu Bydlení EMA je kladen důraz na kvalitu materiálů, nadčasový design a zároveň na praktičnost i funkční řešení interiérů. Standardní vybavení bytů je vybráno tak, aby splňovalo vysoké požadavky na komfortní, a přitom moderní bydlení.

„Dokonalou nabídku představuje výběr bydlení od praktických bytů o velikosti 1+kk a 2+kk s balkóny nebo krytými lodžiemi, přes příjemné rodinné bydlení v bytech 3+kk s předzahrádkami, jež ocení zejména rodiny s dětmi, až po velkorysé luxusní byty 4+kk s prostornými terasami v horních podlažích domů. V podzemí se počítá se sklepy a garážemi, parkovacích stání včetně těch venkovních bude celkem 69,“ doplňuje jednatelka realitní kanceláře Grange Management Petra Zachveja.

Součástí areálu bude veřejné prostranství s nově vysázenou zelení a společným prostorem využitelným pro venkovní posezení. Dokončení projektu a předání bytů je naplánováno v první polovině roku 2024.