Nejnovější zprávy: Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů Ostravský Clinitex vyrobil přes 300 000 ústenek, na pandemii ale nezbohatne

Sport

Byl jsem naměkko, přiznal vítkovický jubilant Jan Výtisk

V nedělním utkání proti Karlovým Varům (4:2) dosáhl vítkovický hokejista Jan Výtisk na mimořádný milník v podobě 1 000 odehraných extraligových zápasů. Vyhlášený bojovník se stal prvním odchovancem ostravského klubu, který na tuto metu dosáhl a oslavil ji v „mateřském“ dresu.

Vítkovický hokejista Jan Výtisk pokořil metu 1 000 zápasů v extralize (Foto: Vladimír Pryček)

Z historického pohledu je osmatřicetiletý Výtisk teprve sedmnáctým hráčem, který se může pyšnit tím, že v české nejvyšší hokejové soutěži odehrál tisíc utkání.

„Pro mě to je velké číslo a zadostiučinění k mé kariéře. Moc si toho vážím, protože hodně lidí tu tisícovku zápasů nemá. Je to ale ovlivněno i tím, že jsem nikdy nehrál venku a hraju jen tady doma. A asi už dohraju,“ uvedl Výtisk pro klubový web HC Vítkovice Ridera.

Jubilejnímu zápasu hráče, který v extralize debutoval v sezóně 1999/2000, předcházel krásný ceremoniál. Byl plný osobních vzkazů a přání promítaných z obří kostky nad ledem Ostravar arény.

„Pro mě to bylo emotivní, když jsem viděl hráče, kteří mi přejí. Ty kluky, s nimi jsem hodně zažil a hlavně slovenské hvězdy, které jsem potkal v Liberci. To jsou úžasní kluci. Nejen tím co dokázali, ale bylo jich tam více. Byl jsem naměkko, protože mě to hodně potěšilo,“ přiznal vítkovický jubilant.

K dojemným přáním patřila například ta od jeho otce Jaroslava Výtiska či dcer Elišky a Viktorie.

Jan Výtisk, který nedávno ve Vítkovicích prodloužil kontrakt o další dva roky, je juniorským mistrem světa z roku 2001. V rámci extraligy získal nejprve bronz a stříbro v dresu Vítkovic v sezónách 2000/2001 a 2001/2002.

Z bronzové medaile se radoval také během angažmá ve Spartě v sezóně 2003/2004. Dosavadní vrchol kariéry zažil v Liberci, kde tým jako kapitán dovedl k titulu v sezóně 2015/2016.

„Na titul jsem čekal dlouho a jsem rád, že jsem se nakonec dočkal. Po titulu zase bylo loučení, takže jsem měl takové rozporuplné pocity, ale nelituju, že jsem odešel. Dostávám tady obrovský prostor na ledě a šanci. Už bych neměnil,“ bilancoval Výtisk.

Do statistik se mu počítají také zápasy odehrané za Plzeň, Karlovy Vary a Třinec. Oficiálně naopak není uznáno 16 barážových duelů o extraligu, kterou pomohl udržet Vítkovicím i Liberci.

V celkem tisícovce zápasů vstřelil mimořádně obětavý bek, kterému fanoušci naposled vzkázali, že je „jako kus železa“, 40 gólů a na dalších 98 přihrál.