Nejnovější zprávy: ​Po remízách chceme bodovat naplno, avizuje opavský kouč Balcárek Štramberk má další lákadlo pro turisty: nové Muzeum Šipka

Společnost

Byl na rozhledně a pak si nic nepamatuje. Zraněného muže na Javorníku zachraňoval vrtulník

​Zdravotnická záchranná služba MSK byla ve čtvrtek 17. října volána k úrazu v Beskydech.

Foto: beskydportal.cz

Krátce před polednem přijali operátoři informaci o muži, nalezeném v blízkosti rozhledny na Velkém Javorníku (okres Nový Jičín). Prvotní informaci ověřovali členové horské služby a na místo byl povolán vrtulník LZS z Ostravy.

Čtyřiačtyřicetiletý muž se dle svých slov vydal na rozhlednu včera, tedy ve středu večer, dále si však na sled událostí nepamatoval. V ranních hodinách, jak uvedl záchranářům, se měl probrat zraněný pod rozhlednou a později byl nalezen turisty.

Jeho poranění v oblasti obou dolních končetin nasvědčovalo pádu z výšky. Pacient byl podchlazený a přítomna byla i porucha vědomí.

Letečtí záchranáři poskytli postiženému přednemocniční neodkladnou péči, vzhledem k předpokládanému mechanismu úrazu jej zajistili krčním límcem a uložili do podtlakové matrace.

Poté byl muž šetrně letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán do péče lékařů tamního urgentního příjmu.