Společnost
04/04/2017 ČTK

Bývalá ostravská soudkyně má odpracovat 300 hodin za řízení v opilosti

Bývalá ostravská soudkyně a advokátka Věra Skařupová má odpracovat 300 hodin obecně prospěšných prací.

Trest jí před časem udělil Okresní soud v Ostravě za řízení pod vlivem alkoholu, informoval mluvčí okresního soudu Lukáš Delong.

Jméno bývalé soudkyně a advokátky figuruje i v dalších kauzách. Už dvakrát byla odsouzena za podvedení klientů. Další takový případ ostravský soud projednává.

Jako soudkyně se Skařupová například zabývala kauzou zatopení ostravské chemičky Ostramo při povodních v roce 1997. Později místo soudkyně okresního soudu opustila a začala se věnovat advokacii.

Z advokátní komory ale byla vyloučena. Důvodem byli podvedení klienty. Za vylákání peněz už byla dvakrát odsouzena. Další případ ostravský soud řeší.

Loni se Skařupová dostala do problémů i kvůli řízení pod vlivem alkoholu. Vůz, který řídila, zastavila hlídka policie 19. prosince. Podle dechové zkoušky měla v krvi 2,12 promile alkoholu.

„Odsouzena byla trestním příkazem za ohrožení pod vlivem návykové látky. Soud jí nařídil odpracovat 300 hodin obecně prospěšných prací. Rozsudek už je pravomocný,“ uvedl Delong.

Už dříve byla Skařupová odsouzena za podvedení klientů. Přijímala od nich peníze do úschovy, které použila pro svou potřebu. Šlo o částky v řádech statisíců korun.

V jednom případě dostala podmíněný trest 30 měsíců se zkušební dobou stanovenou na čtyři roky. Při řešení dalšího podobného případu soud tento rozsudek zrušil a udělil přísnější souhrnný trest. Tříletou podmínku se zkušební dobou na čtyři roky.

Na základě těchto případů byla žena vyloučena z advokátní komory. Dále se ale vydávala za advokátku a údajně v podvodech pokračovala.

„Řešíme i další případ, který ještě není skončený. Podle obžaloby zneužila plnou moc, kterou od klienta dostala. Stalo se to ještě ve zkušební době předchozího odsouzení,“ řekl Delong. Je tak pravděpodobné, že v tomto případě soud už udělí nepodmíněný trest.

Sdílejte článek