14/02/2022 Petr Sobol

Čarovala jako Hašek v Naganu. Brankářku z Ostravy přirovnávají k legendě

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také během uplynulého týdne nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Klára Peslarová (hokej, olympiáda)

Na olympijskou premiéru českých hokejistek se bude dlouho vzpomínat. České hráčky došly do čtvrtfinále, ve kterém trápily superfavorizovaný tým USA. Češky dokonce vedly 1:0 a ještě čtrnáct minut před koncem to bylo nerozhodně, pak ale Američanky třikrát udeřily a vyhrály 4:1. České šance držela famózní brankářka Klára Peslarová, která podala úžasný výkon. Ostravská rodačka se blýskla 55 zákroky a vysloužila si srovnání s legendárním Dominikem Haškem, který vychytal postup českého týmu přes výběr USA na olympiádě v Naganu. „Já ani nebyl Klárou překvapený. My jsme to o ní vždycky věděli, že nám může vychytat zápasy. Trošku jsme doufali v Nagano, kde to Hašan s Amerikou taky první a druhou třetinu vychytal. Tam to tehdy taky bylo celkem jednostranné,“ řekl na výkon české brankářky trenér Tomáš Pacina. „Byla úžasná. Nejsem si jistá, jestli už jsme proti sobě někdy hrály, ale byla neskutečná," dodala americká gólmanka Alex Cavalliniová. Tentokrát ale ani výkon Peslarové na postup nestačil.

Ondřej Lingr (fotbal, Slavia)

Fotbalisté Slavie, kteří obhajují ligový titul, vstoupili do jara bídně. Nejprve prohráli doma s Karvinou a během týdne nestačili ani v poháru na Spartu. V neděli je čekal těžký duel na půdě Slovácka – v tom sice sešívaní nepředvedli nijak oslnivý výkon, nakonec ale zvítězili 1:0 a získali důležité body. Ty vystřelil dříve karvinský fotbalista Ondřej Lingr, jenž dal už svůj osmý ligový gól v sezoně.

Vladimír Coufal (fotbal, West Ham)

Anglický West Ham nenavázal na poslední výhru proti Watfordu a na půdě Leicesteru remizoval 2:2. Do utkání znovu zasáhl v základní sestavě i Vladimír Coufal, do závěrečného hvizdu ale na hřišti nevydržel. Rodák z Ludgeřovic šel ze hry v 67. minutě.

Petr Mrázek (hokej, Toronto)

Na olympiádu je nepustili, Utkání hvězd je minulostí, a tak se sezona NHL valí zase dál. Do letošního ročníku zasáhlo už sedm českých gólmanů, mezi nimiž figuruje i Petr Mrázek. Rodáka z Ostravy, který před sezonou zamířil do Toronta, sice letos trápily zdravotní problémy, teď už je ale fit a na kontě má aktuálně devět startů a šest výher. V posledním duelu nezabránil porážce od Vancouveru, předtím ale vychytal výhru proti Carolině, ze které do Toronta před sezonou přišel.

Lukáš Klok (hokej, olympiáda)

Už před olympijským turnajem se o něm mluvilo jako o jednom z největších českých defenzivních trumfů – a v Pekingu tuto vizitku potvrzuje. Lukáš Klok patří na turnaji k nejlepším českým bekům, což ukázal i v duelu s Ruskem, který Češi vyhráli 6:5 po prodloužení. Bývalý obránce Vítkovic, který nyní hraje za ruský Nižněkamsk, pomohl k výhře svým prvním gólem na turnaji. Mimochodem – v utkání se prosadil i třinecký bek Tomáš Kundrátek.