Proměny kraje
15/01/2019 ČTK

České dráhy zmodernizují vozy pro lokálky v Moravskoslezském kraji

České dráhy (ČD) zmodernizují 19 motorových vozů řady 809 a 810 pro lokálky a vedlejší regionální trati v Moravskoslezském kraji.

V současné době připravují dokumentace k modernizaci, přestavbu vozů by měla v letech 2019 a 2020 dělat dceřiná firma ČD, společnost DPOV.

Mluvčí ČD Vanda Rajnochová dnes řekla, že vzhledem k tomu, že se zakázka uskuteční v rámci skupiny, nebude společnost její cenu zveřejňovat.

Motorové vozy dostanou nové motory s výkonem 242 kilowattů, které splní současné přísné ekologické parametry. Ve vozech se zvýší pohodlí cestujících.

"Nové budou čalouněné sedačky s větší roztečí, a tedy s větším prostorem pro nohy. Cestující budou mít k dispozici wi-fi připojení k internetu i elektrické zásuvky," uvedla Rajnochová.

Ve vozech budou i nové dveře s bezpečnostními prvky pro slabozraké a nevidomé a budou za jízdy blokované proti otevření.

"Rozsah modernizace byl stanoven podle požadavku objednavatele, Moravskoslezského kraje, na rozsah a kvalitu železniční osobní dopravy ve smluvním období po roce 2019," uvedl ředitel Regionálního obchodního centra ČD v Moravskoslezském kraji Miroslav Klich.

Modernizované motorové vozy budou jezdit na méně frekventovaných regionálních linkách například na Opavsku nebo na Novojičínsku v okolí Suchdolu nad Odrou nebo Studénky.

Sdílejte článek