Sport
06/09/2022 Václav Menšík

Chceme do semifinále, zní z týmu vítkovických hokejistů!

Autor: Radim Kolibík, Magazín PATRIOT

S novými posilami na straně partnerů i v týmu mají vítkovičtí hokejisté vysoké ambice.

Extraligový tým HC VÍTKOVÍCE RIDERA před sezonou prošel řadou změn, pořádně rozvířil extraligové vody, když podepsal hvězdného útočníka Petera Muellera, proto není divu, že se předsezónní tisková konference těšila velkému zájmu médií.

„Generálním partnerem klubu jsme od roku 2016 a ještě v průběhu loňské sezony jsme partnerství prodloužili až do roku 2024. Jednoduše proto, že chceme mít z něčeho radost a dělit se o ni s fanoušky,“ řekl na úvod dnešní tiskové konference Roman Vank, člen představenstva společnosti Ridera a.s.

Na jeho slova plynule navázal sportovní ředitel klubu Roman Šimíček, který se netajil ambiciózními plány pro novou sezonu. „Máme vyšší cíle než loni. Chceme udělat další krok a jít minimálně do semifinále,“ uvedl odhodlaně.

Novým kapitánem týmu se po odchodu Romana Poláka stal zkušený Lukáš Krenželok, jenž si velice pochvaloval atmosféru v nově složené kabině i mezi fanoušky, kteří si nemohli nevšimnout letního posílení týmu.

„Máme vše, co potřebujeme, abychom předváděli dobrý hokej a moc mě potěšila účast a obrovský zájem fanoušků na včerejší premiéře nového dresu,“ usmíval se kapitán.

Trenér Miloš Holaň se vrátil k letním posilám a tomu, jak dobře zapadl do týmu Peter Mueller. „Peter je hvězdou s fascinující vůlí po vítězství. Nechce prohrát. Nesnáší to. A to jsme v týmu potřebovali!“ nezastírá Holaň radost z nepochybně největší letní posily svého týmu.

Roman Šimíček vyzdvihl vyrovnanost dvojice golmanů, kterou tvoří Aleš Stezka a Lukáš Klimeš, i stabilní finanční zázemí klubu, kterému se podařilo přivést nové partnery a navýšit svůj rozpočet tak, aby odpovídal sportovním ambicím tradičního účastníka extraligy.

„Každý jeden fanoušek, který nám přijde fandit na stadion, je partnerem našeho hokeje,“ připomněl na závěr vděčně Šimíček, vědom si touhy ostravské veřejnosti po sportovním úspěchu.

Už je jasné, že důvodů, proč se těšit na 18. září, kdy modrobílí nastoupí k prvnímu domácímu zápasu je víc než dost. Tak VAL NA VÍTKY! Potkáme se tam.

Sdílejte článek