Sport
17/05/2020 Josef Pešout

​Chceme se dostat do horní poloviny tabulky, říká třinecký trenér Habanec

Současný kouč fotbalistů Třince Svatopluk Habanec patří k nejzkušenějším trenérům, kteří momentálně působí ve druhé nejvyšší soutěži.

Může při své práci využívat spoustu poznatků, které získal při předchozích trenérských štacích v první lize. V ní vedl jednu sezonu tehdejšího nováčka FK Ústí nad Labem, potom čtyři roky 1. FC Slovácko Uherské Hradiště a naposledy trénoval od léta 2016 do podzimu 2017 Zbrojovku Brno, když ještě účinkovala na prvoligové scéně.

„Teď se ale soustřeďuji jen na třinecký klub a naše snažení ve druhé lize,“ říká Habanec v rozhovoru pro Magazín PATRIOT.

K týmu jste nastoupil před probíhající sezonou. Jak nynější postavení v tabulce koresponduje s původními ambicemi Třince?
Před přerušením soutěže v průběhu března jsme figurovali na devátém místě tabulky. Naším cílem bylo a zůstává umístění v horní polovině. Tedy jsme jen krůček za osmou pozicí a chceme se tudíž posunout aspoň o kousek výš.

Před restartem soutěže obsahuje herní plán vašeho mužstva i tři přípravné duely s prvoligovými celky. Jste spokojeni se skladbou zápasů?
Už jsme hráli ve Zlíně, v sobotu jsme remizovali s Karvinou 2:2 a v úterý nás čeká utkání v Uherském Hradišti proti Slovácku. Je to dobrá kombinace, která by měla naznačit naši připravenost. Rozhodně jsme rádi za konfrontaci s týmy, co se chystají na pokračování první ligy. Pro nás to je zkouška na první mistrák v úterý 26. května doma proti Chrudimi.

Jak vnímáte atypičnost nadcházejících týdnů s nebývale náročným programem?
Podmínky budou složité, ale to platí pro všechny. Mám tím na mysli druhou ligu. Jestliže jsme placení za fotbal a je umožněn restart soutěže, byť s různými omezeními, tak pojďme hrát fotbal.

Takže obnovený druholigový rozjezd vítáte?
Pokud jde o náladu, tak hráči jsou natěšení až zase vyběhnou na trávník. Trénink ani nic jiného nenahradí mistrovský zápas.

Když zmiňujete hráče, máte ve svém středu i několik protřelých borců.
Kapitánem je Ondřej Kušnír, který hrál dříve za Viktorii Žižkov, Spartu Praha, Slovan Liberec, Sigmu Olomouc, Duklu Praha a byl i v zahraničí. Prvoligovou kariéru absolvoval dříve i Jiří Valenta, který obstál například v Jablonci, Viktorii Žižkov, v Mladé Boleslavi a ve Slovácku.

Jak to tedy vypadá v Třinci na poli kontaktů s jinými týmy?
Komunikujeme se všemi prvoligovými kluby i o tom, co potřebujeme za hráče, formách hostování apod. Spolupráce je velmi dobrá. Generálním manažerem Třince je bývalý hráč Baníku Ostrava a někdejší reprezentant Karel Kula. Spolu jsme dělali trenérskou licenci, je to férový člověk.

Sdílejte článek