Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Sport

Chceme zachovat devadesát procent kádru, říká trenér Trličík

​Předposlední místo v tabulce, které představovalo vytouženou záchranu. Tak vyzněla uplynulá extraligové sezona pro hokejisty HC Vítkovice Ridera.

Ilustrační foto: Archiv

Hlavní cíl byl splněn a v ostravském klubu se už chystají i na příští sezonu. Tým znovu povede ze střídačky Mojmír Trličík, který byl nedávno potvrzen do funkce hlavního trenéra.

Ve Vítkovicích pracoval i dříve na různých postech, ať už jako asistent trenéra, byl i hlavním koučem s účastí ve finále v roce 20011 nebo se následně věnoval juniorům. Během kariéry působil v extralize i v trenérském týmu Komety Brno a jeden čas trénoval Pardubice. V současné době se ale místo ohlédnutí za minulými sezonami soustřeďuje výhradně na to, aby se ostravský klub dobře připravil na další období extraligového dění.

Nevíme, co bude dál

„Nynější situace ohledně koronavirové krize zasahuje samozřejmě i do sportu. Pro nás je to komplikace směrem k tréninkové činnosti, ale takové věci řeší celá sportovní oblast. Nevíme, co bude dál a jak se všechno vyvine. Vzhledem k brzkému konci extraligy na začátku března jsme měli v plánu začít s přípravou od 4. května,“ uvedl Mojmír Trličík ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava.

Společně s novým sportovním ředitelem klubu Romanem Šimíčkem, někdejším reprezentantem a ikonou vítkovického hokeje, se podílí na tvorbě mužstva pro další sezonu.

„Sestavovat kádr je velice těžké. S Romanem Šimíčkem jsme v každodenním kontaktu. Vyjadřujeme si názory a náměty, jakým způsobem hrát,“ podotkl hlavní trenér.

„Byl bych rád, kdyby bylo možné zachovat tým z devadesáti procent v té podobě, v jako dokončil minulou sezonu. Někteří hráči tady byli krátkou dobu. Každý trenér se snaží vyřešit slabiny a posílit posty. Určitě bychom chtěli mít lépe rozehrávající obránce,“ naznačil Trličík představy a úvahy.

Týmová chemie

Trenér ostravského celku přiblížil i svůj pohled na hokej ze širšího úhlu. „Je to pořád stejné. V českém prostředí a v kolektivních sportech je velmi důležitá i tzv. týmová chemie, tedy složení charakterů a povah. Na to by se měl klást velký důraz při výběru hráčů a sestavení mužstva. Ruku v ruce s tím samozřejmě jde i hráčská kvalita. Myslím, že každý, kdo je aktérem nebo se pohybuje v nejbližším okolí hokeje, by se měl snažit do toho něco vnést svou prací. Součástí jsou i sponzoři, fanoušci. A dohromady platí, že je třeba táhnout za jeden provaz, a že jsme na jedné lodi,“ poznamenal Trličík v rozhlasovém rozhovoru.