Nejnovější zprávy: Jankulovski už nebude sportovním ředitelem Baníku. Pozice jej nenaplňovala Nákaza v novojičínském Varrocu. Testování ukázalo 23 nemocných

Proměny kraje

Chytrá myšlenka: Keylog - bezpečný a chytrý stojan na kolo

Magazín PATRIOT představuje deset nápadů, které byly zařazeny do letošního projektu Moravskoslezského kraje a Impact Hubu Ostrava Chytrá myšlenka.

Foto: Vladimír Pryček

Keylog je chytrý cyklostojan pro zaparkování a zabezpečení kola, postavený na technologické platformě pro řízení přístupu uživatelů k hardware na základě jejich digitální identity.

Karel Hron: "Věřím, že v akceleraci získáme zpětnou vazbu a kontakty, vítaná je i publicita. Rádi bychom zde uskutečnili pilotní projekt. Po akceleraci bychom expandovali na mezinárodní trhy."

Mentor Jaroslav Trojan je venture kapitálový investor. Posledních 8 let se zabývá investicemi do startupů na středoevropské startupové scéně.

Za tu dobu se podílel na realizaci 16 startupových investic za více než 500 milionů Kč. Podařilo se mu realizovat 6 exitů. Jaroslav byl zakládajícím zaměstnancem ve venture kapitálové společnosti Credo Ventures.

Nyní připravuje nový venture kapitálový fond investující do dalších nadějných startupů.