Byznys
22/12/2017 Admin PATRIOT

Chytré řešení pro Moravskoslezský kraj? Unikátní rezervační systém nejen na úřadech

Pilotní ročník soutěže Moravskoslezského kraje o nejlepší chytrá řešení v zavádění inteligentních technologií, které lidem v regionu přinesou pohodlnější život, ušetří čas i peníze, má své vítěze. Magazín PATRIOT připravil seriál, ve kterém postupně představí všechny úspěšné inovátory.

Projekt, se kterým uspěla firma GARVIS solutions v Chytré soutěži Moravskoslezského kraje, se jmenuje Online rezervační systém pro veřejnou správu. Vychází z původního produktu reenio, což je on-line rezervační systém, který moderním a efektivním způsobem umožňuje rezervace zákazníků v nejrůznějších oblastech.

Využít jej mohou například různá sportoviště, pořadatelé přednášek, divadelních představení či plesů, majitelé pneuservisů, wellness center, apod. Nový rezervační systém jde však ještě dále, a kromě samotného rezervačního formuláře poskytuje komplexní řešení pro správu rezervací, včetně funkcí jako jsou SMS upozornění, on-line platby, vlastní formuláře či rezervace na konkrétní místa.

V soutěži firma uspěla v kategorii debyrokracie, s návrhem implementovat nový rezervační systému do prostředí úřadů a jejich agend.

 

Jedná se tedy o webovou aplikaci, přes kterou si může občan zarezervovat konkrétní datum a čas návštěvy úřadu či instituce pro svá jednání. Tento systém umožní registraci žadatelů, kteří mohou na základě své rezervace dostávat upozornění SMS zprávou (např. aby nezapomněli na svou schůzku atd.).

„V současné době finišujeme implementaci systému v Bílovci, Brušperku a Bašce, kde jsme se setkali s nejpozitivnějšími ohlasy. Konečnou podobu nasazení budeme ale s jistotou vědět až začátkem nového roku, kdy by systémy měly být plně v provozu,“ řekl jednatel firmy Michal Radecký.

V Bílovci se například jedná o použití pro agendu občanských průkazů, cestovních dokladů a agendu evidence motorových vozidel. V Brušperku zase pro evidenci a rezervace pronájmu sportovních zařízení v obci.

„Největší výzvou pro nás bylo oslovení jednotlivých úřadů či institucí a zajištění nasazení systému v praxi. To mnohdy obnášelo nejen získání odpovídajícího kontaktu a definování vhodné agendy, ale především překonání bariér, které s sebou nese snad každé zavádění nového systému. Jsme rádi, že jsme ve vybraných městech a obcích našli podobně smýšlející a zodpovědné osoby, které pochopily přínosy systému. Přirozeně se však našla místa, kde jsme se s pozitivní reakcí a zájmem o využití tohoto nástroje nesetkali, přestože byl v rámci soutěže nabízen zcela zdarma,“ uvedl Radecký.

Systém se podle něj neustále vyvíjí, a to i na základě konkrétních přání zákazníků. To přináší nejen nové funkce, ale také vylepšování či optimalizace celkového fungování systému.

Dosud jsme zveřejnili:

Firmy soutěžily o nechytřejší inovativní řešení. Kraj vyhlásil vítěze
Chytré řešení pro Moravskoslezský kraj? Město bez odpadků!
Chytré řešení pro Moravskoslezský kraj? Sledování tělesných funkcí pacienta na dálku
Chytré řešení pro Moravskoslezský kraj? Metropolitní síť senzorů

Miroslav Hodeček

Sdílejte článek