Nejnovější zprávy: Bohumín nabídne lidem pozemky v centru města. Budou sloužit pro rodinné bydlení Festival, včelí úly nebo třeba hřiště? Lidé z Ostravy-Jihu rozdělí deset milionů korun

Společnost

Čiperná důchodkyně (60) kšeftovala s tabákem. Škoda? Přes milion!

Šedesátiletá žena z Karvinska byla obviněna ze spáchání zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Nelegálně si přišla na více než milion korun.

Šedesátiletá podvodnice prodala několik kilo tabáku a stovky tisíc cigaret. Foto: Policie ČR

Starší žena z Karvinska si měla nejméně od loňského roku opatřit, skladovat a následně i prodat neznačené tabákové výrobky - tedy cigarety a řezaný tabák.

Úmyslně se vyhýbala platbám spotřební daně a řádně nevedla účetní doklady. Policisté po vyhodnocení důkazů prokázali, že na povinných daních a platbách je deficit přesahující milion korun," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Šedesátiletá podvodnice prodala několik kilo tabáku a stovky tisíc cigaret. Při domovních prohlídkách bylo nalezeno několik kartónů cigaret i pár kilo řezaného tabáku. Policisté zajistili i finanční hotovost ve výši několik stovek tisíc," dodala Viačková. Nyní je ohrožena trestem odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let.