Nejnovější zprávy: ​Nová Harenda válí. Nadchla i Radka Kašpárka! Krvavý Johann je horor se vším všudy, říká režisér Jakub Krumpoch

Společnost

Cizinec nabízel policistům 20 euro, aby ho pustili do ČR. Skončil v cele

​Šestatřicetiletý cizinec čelí obvinění, že chtěl na hranicích se Slovenskem podplatit hlídku moravskoslezských policistů.

Foto: Policie ČR

Nabídl jim 20 euro (asi 520 korun) za to, že jej pustí na území Česka, řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Muž se do ČR pokusil dostat v noci, tedy v době, kdy je omezen volný pohyb, navíc neměl všechny potřebné doklady. Muži hrozí až šest let vězení.

Hlídka zastavila na hranicích se Slovenskem u Mostů u Jablunkova automobil s rumunskou poznávací značkou v pondělí 15. února hodinu po půlnoci.

Uvnitř cestovalo několik lidí. Policistům řekli, že jedou do Dánska vyzvednout automobily.

Všichni cizinci měli u sebe potřebné doklady. Jen šestatřicetiletý muž měl pouze doklad totožnosti a neměl u sebe řidičský průkaz. Tím podle policie nesplnil podmínku pro tranzit.

Policisté cizinci sdělili, že dál nesmí jet, jelikož nesplňuje důvodný účel pro tranzit přes Českou republiku, řekla Jiroušková.

Dodala, že při jednání cizinec nabídl policistům za to, že jej pustí dál, úplatek ve výši 20 euro.

"Policisté úplatek odmítli, muže zadrželi a skončil v policejní cele. Policejní komisař muže později obvinil z podplácení. Obviněnému hrozí odnětí svobody až do výše šesti let," řekla mluvčí.