Nejnovější zprávy: Gymnázium Josefa Božka má novou špičkovou tělocvičnu Koronavirus. Dopravní podnik Ostrava vydezinfikuje interiéry všech vozidel

Společnost

Čtyři lidé zemřeli při tragické srážce dvou automobilů

​Čtyři lidé zahynuli v pondělí večer při čelní srážce dvou osobních aut u Starého Jičína na Novojičínsku.

Ilustrační foto: Archiv

Podle policie zemřel jeden řidič a tři spolujezdci z obou vozidel ve věku 15, 31 a 39 let. Řidič druhého automobilu utrpěl středně těžká zranění. "V obou automobilech cestovali cizinci," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Podle policie řidič vozu značky VW Touran vjel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím Volkswagenem Sharan s přívěsem.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl řekl, že o střetu dvou automobilů na silnici mezi Starým Jičínem a Palačovem se operátoři dozvěděli v pondělí před půlnocí.

Dva lidé byli mrtví na místě, posádky sanitek se pokoušely o záchranu dalších dvou. "Oba muži ale na místě podlehli svým zraněním," uvedl Humpl.

Záchranáři ošetřili také třiačtyřicetiletého muže se středně těžkým poraněním hrudníku.

"Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Posádka záchranné služby jej následně transportovala na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice," řekl mluvčí záchranářů.

Kolize je podle policie letošní nejtragičtější dopravní nehodou v Moravskoslezském kraji. Následky nehod v regionu tento rok nepřežilo dosud 35 osob, loni to bylo za srovnatelné období 29 lidí.

Loni patřila k nejtragičtějším událostem havárie vozu z 11. listopadu na Třinecku. I tehdy zemřeli čtyři lidé, dva byli těžce zraněni.