Nejnovější zprávy: Ostravská talkshow Kafrárna slaví 5 let! Přivítala už 150 hostů Vraťme se k normálnímu životu, vyzývá viroložka Hana Zelená

Společnost

Čtyři zranění při vážné nehodě. Zasahoval i vrtulník

​Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 14. prosince večer u dopravní nehody automobilu na Frýdecko-Místecku.

Foto: Záchranáři

Oznámení o havárii vozidla na silnici poblíž obce Bílá přijali operátoři krátce po půl deváté. Na místo události vyjely tři pozemní týmy, a to ze základen ve Frýdku-Místku a Frenštátu, z Ostravy vzlétl vrtulník LZS.

"Osobní automobil se na zledovatělé vozovce dostal do smyku a převrátil se v příkopě na střechu. Tři cestující mohli z vozidla ven vlastními silami, čtvrtá zůstala zaklíněna uvnitř a vyprostit ji museli hasiči," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Sedmadvacetiletá žena byla ošetřena s těžkým poraněním hlavy. Z vozidla byla vyproštěna na scoop rámu, zajištěna krčním límcem a uložena do vakuové matrace.

Letečtí záchranáři ji následně přepravili na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

O dva roky mladší žena byla zraněna středně těžce v oblasti dolní končetiny. Dva další pacienti, pětadvacetiletí muži, utrpěli lehké, resp. středně těžké poranění.

Všichni byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni k dalšímu ošetření do nemocnice ve Frýdku-Místku.