Nejnovější zprávy: Obrazem: Ve Starých Hamrech soutěžili dřevorubci i kuchtíci gulášů Pět zraněných při vážné nehodě. Řidič bezohledně předjížděl

Cestování

Cyklobus se proměnil ve skibus. Od soboty bude vozit turisty do Beskyd

​Cyklobus Beskydy, který od května do konce září vozil cyklisty a výletníky do Beskyd, se vrací do jízdních řádů. Od února do dubna bude fungovat jako skibus.

Foto: Miroslav Slaný

Lyžaři i turisté z Nového Jičína, Příbora, Kopřivnice, Frenštátu pod Radhoštěm či Rožnova pod Radhoštěm budou moct o víkendech vyrazit do hor bez přestupů. Půjde o jediný přímý spoj do Beskyd.

Autobus s možností přepravy lyží bude jezdit v soboty a neděle na trase Nový Jičín – Bílá. Poprvé vyjede v sobotu 5. února. Autobus nebude mít v zimním období vozík na přepravu jízdních kol, která bude možné přepravovat pouze jako zavazadla uvnitř autobusu, pokud to dovolí kapacita vozidla. Ve skibusu bude ale umožněna přeprava běžek i sjezdových lyží, které v běžných spojích přepravovat nelze.

Službu veřejné linkové dopravy se vloni podařilo zajistit díky spolupráci měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm. Původně byl v plánu jen provoz cyklobusu od května do září, za který měla města platit dopravci Z-Group bus roční kompenzaci 160 tisíc. Každé město hradí poměrnou částku podle počtu obyvatel.

Na základě dodatku ke smlouvě je služba rozšířena o provoz spojů pro lyžaře a turisty v období únor-duben. Kompenzace za zimní a jarní provoz činí 116 tisíc. „Rozšířený provoz bude testovací a na základě zájmu rozhodneme, jakým způsobem bude zajištěn v následujících obdobích. O cyklobus byl opravdu velký zájem, proto doufáme, že i nové spoje si mezi obyvateli Kopřivnice najdou své příznivce,“ uvedl Richard Petr z kopřivnického odboru rozvoje města.

Linka bude v 7:55 vyjíždět z Nového Jičína, zpátky z Bílé vyrazí v 15:10.